Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Esx 3i 3.5.0 snapshot

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

IBM x235 sunucu üzerinde vmware 3i 3.5.0 kurulu.Bunun üzerinde çalışan 3 adet server 2003 sunucularım var.Ben bu sunucularımın snapshot ını aldım ancak dışarda bir yere bu snapshot ı yedekleyebilir miyim?Sunucumun raid control kartında sıkıntı var ve snapshot ı dışarı nasıl alabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/06/2011 14:57

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Snapshot onerilen bir backuplama yontemi degildir. Kesinlikle production ortaminda yapma.. Ve MS hyper-v ve vmware hostlarda calisan sql,exchange, dns gibi serverlarda eger snapshot aldiysan destek vermiyor,

Bu arada eger  vmi usb ye yedeklemek istersen  burdaki makaleyi incele.

Iyi Calismalar

Gönderildi : 20/06/2011 21:04

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginize teşekkür ederim hocam da başka nasıl bir yedekleme yöntemi ile vmware ın yedeğini alabilirim?En kısa sürede dönüş olması gerekiyor ve benim aklıma gelen ilk bu yöntem oldu.ntbackup ile system state alsam yeni sunucuya vmware kuracaksın sonra üzerindeki sunucuları oluşturup işletim sistemleri kuracaksın ve system state backup ına döneceksin biraz fazla zaman kaybı değil mi?Image almak istiyorum ancak fiziksel sunucu üzerinde sadece vmware esx 3.5 var bunu ımage olarak alabilir miyim?alırsam sağlıklı çalışır mı? kolay gelsin.İyi günler

Gönderildi : 21/06/2011 17:00

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba Ghetto vcb kullanarak istediğinizi yapabilirsiniz, Ssh açık değilse açmayı unutmayın.
Keyifli çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 22/06/2011 04:20

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Sagliksiz bir yontem.

Sana onerim Vmware converter ile  V2V yapman olacaktir. Bu sayede elindeki VMi  usb disk uzerine tutabilirsin hemde Felaket senaryosuna karsi bir onlemin olur.

Gönderildi : 26/06/2011 20:10

Paylaş: