Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Workstation windows server 2008 r2 üzerine kurmak

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
321 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

exsi kurmakmı daha mantıklı yoksa wındows server 2008 r2 VMware Workstation kurmakmı

aslında her ıkısının performansı yanı ola bılırmı acba

Gönderildi : 14/05/2011 22:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Yapacağınız işleme göre bu değişir.Test için yapacaksanız workstation uygun olabilir ama üzerinde performanslı tam anlamı ile sanal meyvelerinden yararlanmak için esx kullanmalısınız.Workstation genelde sanalda test eğitim makinnları v.s. çalıştırmak için kullanılır.Esx ise tamamen bir sanallaştırma platformu olup büyük kurumsal firmalarda sanallaştırma bu platform üzerinden yürümektedir.Bir bakıma hyper-v ve virtual pc gibi.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/05/2011 00:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ikisinin performansının aynı olması söz konusu olamaz. çünkü ESXi direk donanıma bağlı çalışır. vmware workstation ise işletim sistemi üzerindeki kaynakları kullanarak çalışır. dolayısı ile performanslarının aynı olması mümkün değil.

ESXi kurun ve onun üzerinde çalışın bence.

kolay gelsin

Gönderildi : 18/05/2011 13:50

Paylaş: