Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v 'de oluşturduğum sanalda network driver problemi  

Orhan Akkaya
(@orhanakkaya)
Üye

Merhabalar

Hyper-v'de sanala kurduğum windows xp'de network driver problemim var.Bunun için ek bir yazılım varmıdır.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 14/05/2011 22:49
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Sürücü sorunu olduğuna emin misin, yani nasıl eminsin? Network managerda göstedigin kartı zaten otomatik tanıması lazım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/05/2011 22:55
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Orhan-Akkaya"]

Merhabalar

Hyper-v'de sanala kurduğum windows xp'de network driver problemim var.Bunun için ek bir yazılım varmıdır.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

[/quote]

Windows XP 10 Gigabitlik kartları tanımıyor bu nedenle eski ethernet entegre edin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/05/2011 23:25
Orhan Akkaya
(@orhanakkaya)
Üye

Öncelikle teşekkürler

Oluşturduğum sanallar normal pc üzerindeydi ve tek networkten çalışıyordu.Sanallar için sanal ağ yöneticisinden sanal ağlar oluşturuyordum.Xp de hata verdi ama düzelltim.

Saolun çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için .

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 20/05/2011 23:07
Serdar KARACA
(@SerdarKARACA)
Üye

Öncelikle teşekkürler

Oluşturduğum sanallar normal pc üzerindeydi ve tek networkten çalışıyordu.Sanallar için sanal ağ yöneticisinden sanal ağlar oluşturuyordum.Xp de hata verdi ama düzelltim.

[/quote]

Nasıl düzelttiğini söyleyebilir misin?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/04/2012 16:34
Serdar KARACA
(@SerdarKARACA)
Üye

Öncelikle teşekkürler

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/04/2012 16:34
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="serdar_krc"][quote user="Orhan-Akkaya"]

Öncelikle teşekkürler

[/quote]

Ethernet tarafında eski ethernet gibi bir seçenek var onunla kurarsan sorun olmaz. Bu arada Hyper-V WinXP tarafında sorunlu.

[/quote]

Ethernet kısmında hardware olarak eski ethernet gibi bir seçenek var, linux ve windowsxp gibi yazılımları bunla çalıştırabiliryorsun. Yalnız hyper-v tarafında xp ile ilgili ciddi sıkıntılar var pek tavsiye etmem. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/04/2012 18:25
Paylaş: