Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Kurulumunda Hata (dev/sr0 - no install media found)

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@muhammed.sahin)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

HP DL380 G6 server üzerine (Raid 1) Vmware Esx 4.1 yüklemeye çalıştığımda önüme kurulumun nereden yapılacağına dair birkaç seçenek çıkıyor, ben "Cd-Rom or Usb installation" seçeneğiyle devam ettiğimde ise;

" /dev/sr0 - No Packages - No install media found" kısmında kalıyor ve ilerlemeye izin vermiyor, bu sorunla daha önce karşılaşmış yada böyle bir sorunu çözmüş bir arkadaşımız yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 03/05/2011 22:23

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

DL 380 G5 sunucuda sunucu ile birlikte gelen Smart Start  CD si ile Windows 2008 R2 kurulumu başlattığımda sizin aldığınız hata ile karşılaştım. Bunun sonucunda HP nin sitesinden yeni sürüm olan Cd yi download ederek işlemi yeniden başlattım ve problem tamamen giderildi. Belki sizin probleminizde buna benzerdir.

Ayrıca Smart start Cd si ile Esx server kurulumunun gerçekleşip gerçekleşmediğinden emin değilim. Fakat HP sitesinden baktığımda ESX için Smart Start linki koymamış. Aşağıdaki linkten sunucu için gerekli olan updateleri live Cd ile geçerek doğrudan ESX server kurulumunu başlatırmısınız ?

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3884083&prodTypeId=15351&prodSeriesId=3884082&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=4091  

Gönderildi : 03/05/2011 23:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

SmartStart ile Array yapısını silip yeniden oluşturduktan  kurulum yapabildiniz sanırım 🙂

Teşekkürler.

Merhaba,

HP DL380 G6 server üzerine (Raid 1) Vmware Esx 4.1 yüklemeye çalıştığımda önüme kurulumun nereden yapılacağına dair birkaç seçenek çıkıyor, ben "Cd-Rom or Usb installation" seçeneğiyle devam ettiğimde ise;

" /dev/sr0 - No Packages - No install media found" kısmında kalıyor ve ilerlemeye izin vermiyor, bu sorunla daha önce karşılaşmış yada böyle bir sorunu çözmüş bir arkadaşımız yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 04/05/2011 21:16

(@muhammed.sahin)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SmartStart ile Array yapısını ve ayarları bütünüyle silip tekrar oluşturduğumda Vmware Esx kurulumu düzgün bir şekilde tamamlandı, yardımlarınız için teşekkürler 🙂

Gönderildi : 05/05/2011 19:06

Paylaş: