Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware data recory hata mesajı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
303 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bir guest backup alırken şu hatayı aldım :

3-16-11 12.00 pm : normal backup using 2008adc

3-16-11 12.01 pm : faild to create snapshot for 2008adc ,   error - 3960 (cannot quiesce virtual machine)

3-16-11 12.04 pm :   task incomplete

birde; disk yapım  thick ve disk 300 gb yedek 50 gb bu normalmi. direk dosya olarak atmıyormu tüm guest lere backup calıştırıyorum hepsini bir klasorde topluyo hangisi hangisinin ayırt edemiyorum. yedekten donerken alınan backup dosyasını ''hangisi ise '' kendi bulup mu restore ediyor.

backup aldığım yerde backupstore altında 000 001 999 diye giden klasorler var bilgisi olan biraz anlatabilirmi - hangi guest nerede ?

bu yedekleme snapshotmı aslında - makaleleri okudum ama bu sorduklarım makaleler dışında ben içeriğinde cevap bulamadım

saygılar

Gönderildi : 16/03/2011 19:34

(@AhmetYALABIK)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Merhaba;

Yeterli disk alanınız var mı backuplama işlemi için?

Bu soruya evet yanıtını verdiğinizi farzederek devam ediyorum.

Baslat>Çalıştır>services.msc yazın ve karsınıza gelen ekranda ''VSS (Volume Shadowcopy Service)'' servisini bulun.Daha sonra vmTools'u kaldırınız.Daha sonra tekrardan yukleme işlemine başlayın yalnız tekrar yukleme işleminde ''custom''seceneğiyle devam edin karşınıza gelen ekranda SCSI ve Vss Support işaretlerini kaldırarak işleminize devam edin ve işlemleriniz bittikten sonra makinanızı yeniden başlatın ve backuplama işlemini tekrardan deneyin.Başka bir sıkıntı yoksa sorununuz çözülmüş olacaktır diye düşünüyorum.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 16/03/2011 21:33

(@AhmetYALABIK)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Merhaba;

Yeterli disk alanınız var mı backuplama işlemi için?

Bu soruya evet yanıtını verdiğinizi farzederek devam ediyorum.

Baslat>Çalıştır>services.msc yazın ve karsınıza gelen ekranda ''VSS (Volume Shadowcopy Service)'' servisini bulun ve çalıştığına emin olun ( eğer çalışıyorsa yeniden başlatmanızda fayda vardır).Daha sonra vmTools'u kaldırınız.Daha sonra tekrardan yukleme işlemine başlayın yalnız tekrar yukleme işleminde ''custom''seceneğiyle devam edin karşınıza gelen ekranda SCSI ve Vss Support işaretlerini kaldırarak işleminize devam edin ve işlemleriniz bittikten sonra makinanızı yeniden başlatın ve backuplama işlemini tekrardan deneyin.Başka bir sıkıntı yoksa sorununuz çözülmüş olacaktır diye düşünüyorum.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 16/03/2011 21:34

Paylaş: