Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V üzerindeki sanal sunucuların bilgileri.

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hyper-V üzerinde 40 a yakın sanal sunucum var bu sanal sunucuların tümüne ait bilgileri alabileceğim bir rapor bölümü varmı.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Örnek: Sunucu ismi tanımlı ip adresleri gibi.

Gönderildi : 22/06/2010 16:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bunu makinelere yazılım kurarak yapmak istiyorsanız belarc advisor,Makinelere uzaktan erişerek yapacaksınız dame ware nt utuluty programlarından yararlanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/06/2010 17:44

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba,

Bunu makinelere yazılım kurarak yapmak istiyorsanız belarc advisor,Makinelere uzaktan erişerek yapacaksınız dame ware nt utuluty programlarından yararlanabilirsiniz.

Makinalara yazılım kurularak boyle birşey istenmiyor.Hyper-v üzerinden bu işlem yapılabilirmi diye soruluyor.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 22/06/2010 17:55

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba,

Bunlar Guest OS seviyesinde bilgiler ve bunları alabilmek için System Center tarafında VMM2008 ve ConfigMgr2007 gibi ürünlerini kullanabilirsiniz. Veya third-party tool kullanmalısınız..

Yani Hyper-V'nin bu tip bilgiler sunma gibi bir özelliği yok, kaldı ki amacı da bu değil 🙂

Gönderildi : 22/06/2010 18:38

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Anladım teşekkürler. Sunucuların sayısı arttığı için düzenli takip etmek amaçlı bir liste oluşturuyorum bu nedenle gerekliydi. Bilgi için teşekkürler.

Gönderildi : 22/06/2010 18:44

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Tavsiyem; bu iş için bir tool kullanın. Çok daha düzenli takip etme şansınız olur. Eğer yatırım yapma şansınız varsa VMM2008 ve SCCM2007 gerçekten süper ama daha düşük maliyetli, belkide free çözümler arıyorsanız piyasada bu işi yapabilen third-part ürünler mevcut.

Gönderildi : 22/06/2010 19:02

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Evet bu ürünler kiralanabiliyor ama sadece ikitanesi değildir.

Bu ürünler System Center Suite içinde kiralanmaktadır. VMM, CM yanında DPM ve OM da gelmektedir.

Ent ve DataCenter olarak kiralanması mümkündür.

System Center Server Management Suite Enterprise (SMSE)

$1,198 U.S.

Comprehensive solution for end-to-end management of physical and low-density virtual server environments that includes the Enterprise Server management licenses for Operations Manager 2007 R2, Configuration Manager 2007 R2, Data Protection Manager 2010, Virtual Machine Manager 2008 R2; Service Manager 2010; the Management Server license for Virtual Machine Manager 2008 R2; the Management Server License for Data Protection Manager 2010; and, rights to manage up to four (4) Virtual Operating System Environments (VOSEs) plus the Physical Operating System Environment (POSE) provided the POSE is limited to supporting the virtualization capability.

http://www.microsoft.com/systemcenter/en/us/management-suites.aspx

Gönderildi : 04/07/2010 19:28

Paylaş: