Forum

SVAP: Farklı bir Hi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SVAP: Farklı bir High Availability yapısı.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@suleymangunel)
Gönderiler: 90
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hyper-V ortamında kullanılabilecek benim yazdığım küçük bir yazılımdan, SVAP’ten bahsetmek ve onu sizlerle paylaşmak istiyorum. SVAP iki ayrı fiziksel makine üstündeki VM’leri sıralı çaıştırmak için kullanılabiir. Örneğin seçmiş olduğunuz VM herhangi bir nedenden ötürü ulaşılamaz duruma geldiğinde başka bir VM’in çalışmasını istediğiniz durumlarda SVAP’i kullanabilirsiniz. SVAP aktif olan VM’e belirli aralıklarla ping atar ve ping için bir cevap alamaz ise o durumda makinenin ulaşılamaz olduğunu kabul eder ve seçtiğiniz o anda kapalı olan başka bir VM’i çalıştırır. Kısaca failover cluster türevi diyebileceğimiz bir yapı kurmanız mümkün.

Sistem gereksinimleri

-          Windows Server 2008 (Hyper-V rolü yüklenmiş olmalı)

-          .NET Framework 2.0

Gönderildi : 17/05/2010 12:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Süleyman bey

Bunun makaleside vardı sanırım ben öyle hatırlıyorum . Arkadaşlar yayına hazırlıyordu bu makaleyi ama taktir edersiniz ki ÇözümPark üzerinden dağıtılacak bir programı çok iyi incelemek gerekli bu nedenle biraz gecikti kusura bakmayın. İnşallah haftaya yayında olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/05/2010 12:39

(@suleymangunel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Estağfurullah kusur ne demek, tabiiki inecelemk lazım ve makale gönderen yalnızca ben değilim. Elbetteki gecikme olacak. İnşallah haftaya yayınlanır,  gelen ihtiyaçlar doğrultusunda forumumuzun logosunu taşıyan yeni utility ler ile devamını getirmek niyetindeyim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/05/2010 13:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Keşke herkes sizin kadar anlayışlı olsa. İnanın şu anda yayını bekleyen 50 den fazla makale, video podcast vs kaynak var. Ve bu rakam her hafta artarak devam ediyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/05/2010 17:36

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Süleyman Bey,

BU program gerçekten güzel olmuş, aynısını Linux üzerinde çalışan Vmware server 1.* ve 2.* versionları içinde yapanız mümkünmüdür ?

Gönderildi : 18/05/2010 12:40

(@suleymangunel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Niyetlendim ama Linux üzerine yazılım geliştirme deneyimim olmadığı ve ESX sunucum şu an çalışmadığı için belki ileri bir tarihte.

Gönderildi : 20/05/2010 11:43

Paylaş: