Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

esxi 4 kurulumunda ethernet hatası

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
493 Görüntüleme
(@MuratDegirmenci)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Esxi 4 kurulumunda ethernet kartı hatası alıyorum. Desteklenmeyen network adapters die bir hata veriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Gönderildi : 18/03/2010 20:05

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

http://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php
adresinden girdikten sonra I/O Devices bölümüne geçelim. Product
Release Version dan kurmak istediğimiz sürümü seçtikten sonra Type
kısmında Newtork seçeneğini işaretleyelim. Eğer network kartınızın
üreticisini biliyorsanız ve listede varsa onu da seçebilirsiniz.
Ardından Search butonuna tıklayalım ve alt tarafta listelenen ürünler
arasında elimizde ki ürünü kontrol edelim.

VMware sistem
stabilitesinin sağlanması amacıyla donanım sürücüsü bakımından çok katı
davranır. Bu Hypervisor türü dolayısıyla donanım sürücülerinin de
hypervisor içerisinde barındırılmasından kaynaklanır. Eğer tanımıyorsa
listeden bulacağınız ve desteklendiği söylenen ürünlerden kullanmanız
gerekecektir. Aksi halde kurulumunuz başarlı olmayacaktır.

Kolay
gelsin...

Gönderildi : 18/03/2010 20:13

(@MuratDegirmenci)
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle  cevabınız için çok teşekkür ederim. Sizin tavsiye edebileceğiniz ve sorun çıkarmıyacak bir ethernet kartı var mı acaba?

Gönderildi : 18/03/2010 20:21

(@m-hakancan)
Noble Member

Ben hep sunucular üzerinde çalıştım ve onların üzerlerinde Broadcom network kartı vardı ve hiç sorun yaşamadım. Sitede aramayı yaptıktan sonra Broadcom marka kartların modellerine bakıp donanım satan sitelerde aratabilirsiniz. Intel de olabilir ama hepsi uyumlu değil diye biliyorum. Hatta deneme imkanınız olan bir yerden temin edebilirseniz daha faydalı olur.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 18/03/2010 20:43

(@farukcakir)
Gönderiler: 104
Estimable Member

Konu içerisinde bir soru elimizde bulunan desktop makinalara esx server 4 kurulabilirmi.

hangi donanımlar uyumludur sata hdd lerde sorun yaşarmıyız yine eternet gibi.

kısaca min donanım gereksenimleri nelerdir acaba topla bir mini tower pc için.

Gönderildi : 19/03/2010 01:15

(@m-hakancan)
Noble Member

VMware ESXi 3.5 i HP dc7800 model bir desktop pc ye kurmayı denedim. Üzerinde sata disk vardı. Kurulum yaptı. Ancak network kartını tanımadı ve elimde başka bir kart olmadığı içinde daha fazla deneyemedim. Benzer şekilde toplama bir bilgisayarda da şansınzı çok fazla olmayacaktır. Ancak Microsoft Hyper-V server ı deneyebilirsiniz. Maalesef VMware ESXi hypervisor tipi nedeniyle her donanımı desteklemez. Desteklenen donanımları da yukarıda ki adresten kontrol edebilirsiniz.

Ya da farklı bir yol olarak, Windows kurulu bilgisayarınız ile https://go.vmware.com/Default.aspx adresinde oturum açtıktan sonra (üyelik ücretsizdir) New ESXi sekmesine gelip gerekli uygulamayı yükledikten sonra Name or IP Addr (Windows Machine) kısmında bilgisayarınızın ip adresini yazıp Test Machine butonuna basarak sisteminizin ESXi kurulumu için uygun olup olmadığının test edilmesini sağlayabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 19/03/2010 01:40

(@farukcakir)
Gönderiler: 104
Estimable Member

ok cavabınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/03/2010 02:02

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 19/03/2010 02:39

(@MuratDegirmenci)
Active Member
Konu başlatıcı

Biz şuan asus marka bir anakart (m2n) ve amd bir işlemci ile bu sistemi test ediyoruz, tek sorun ethernet kartı gibi gözüküyor kurulumda o hatayı veriyor şimdilik. Deneyimlerimi buradan aktaracağım size.

Gönderildi : 19/03/2010 20:47

(@m-hakancan)
Noble Member

Sonuçları merakla bekliyoruz hocam.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 19/03/2010 21:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

vm'in sitesinde desteklenen ethernet kartları ile ilgili bir liste mevcut. oradaki ürünlerden birisini tercih ederseniz sorun olmaz.

ancak vmware esxi çok nazlı bir ürün ve herşeye itiraz edebilir :))

kolay gelsin

Gönderildi : 20/03/2010 17:44

(@SonerTiRiT)
Gönderiler: 15
Active Member

merhaba  önerebileceğiniz daha uygun fiyatlı kart model marka var mıdır ?

bende virtualization deskteli bir desktop aldım şu an hypver v kullanıyorum ama esx kurmak istiyorum aynı hayatı alıyorum.. 

intel pro fiyatı bana şu an için pahalı geldi 

Gönderildi : 07/12/2010 19:48

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar arkadaşlar,

ESX'i normal bir pc üzerinde kullanabilmeniz için sitesinden uygun olan donanımlardan oluşan bir sistem oluşturmalısınız.

ben şahsen bir pc üzerine ESX kurmadım kuran arkadaşım da olmadı. deneyenler hep hüsranla karşılaştılar :))

normal bir pc üzerinde denemeler yapıcaksanız eğer vmware workstation kurup onun üzerinde esx kurup testlerinizi yapabilirsiniz.

yada Hyper-v kullanabilirsiniz, Hyper-v o konuda hiçbir sıkıntı çıkarmaz. Malesef ESX bu konuda biraz nazlı.

kolay gelsin

Gönderildi : 07/12/2010 22:45

(@SonerTiRiT)
Gönderiler: 15
Active Member

zaten hyper-v kurdum ve kullanıyorum.. aldığım pc sanallaştırmaya uygun ama esx on board ethernet kartlarını pclerde tanımıyor.. uygun olan ethernet kartıda pahalı .. sonuçta evde test için kullanacağımız bir makine.. 

hyper v için  sp1 den sonra  ram olayında dynamic memory vermeleri çok isabetli olmuş.. hyper v  bence sanallaştırma çözümleri konusunda vmware in eline su dökemez  .. ama evde hyper - v  kullanıcısı olacağız 🙂

bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim.. sizin video ve forumunuzu takip ediyorum 

Gönderildi : 09/12/2010 13:54

Paylaş: