Forum

Vmware İnternete &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware İnternete Çıkış Sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
669 Görüntüleme
(@BilgeFINDIK)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Vmware ile internete çıkış sorunu yaşıyorum.Öncelikle Vmware Workstation 6.5 kullanıyorum.Birçok işletim sistemiyle internete bağlanmayı denedim ama maalesef olmadı.

Bir tane işletim sistemi üzerinden sorunu çözmek için ilerlemek gerekirse; sanal işletim sistemi XP ve 2 ethernet kartı var.192 IP bloğunu kullanıyorum.Birincisi Bridged ve ikincisi NAT olarak tanımladım

.Ana işletim sistemi olarak da Vista kullanıyorum ve 10'lu IP bloğunu kullanıyorum.Ana işletim sistemi üzerindeki güvenlik duvarını kapattım, tekrar bağlanmayı denedim ama olmadı.Ayrıca ana bilgisayar ile internete çıkabiliyorum.

Sonra sanal işletim sistemi üzerinden google ve modeme ping atabiliyorum, fakat ana bilgisayara ping atmak istediğimde sonuç alamıyorum.Sonra ethernet kartlarından birini Custom olarak tanımlayıp, tanımladığım bölümünde ağ kartını kablosuz ağ kartım olarak gösterdim, fakat yine sonuç değişmedi.Bu konuyla ilgili birçok konuya göz attım ve denedim, fakat sorunum çözülmedi.

Acaba nerede hata yapıyorum, neyi gözden çıkarıyorum?Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler...

Gönderildi : 18/03/2010 19:09

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

VM'de Bridge'e aldığınız NIC üzerindeki Bridge seçeneğinin hemen altındaki alt seçeneği işaretliyor musunuz? Replicate physical network connection seçili olursa ve IP yapılandırmanızı da otomatik alırsanız herhangi bir sorun olmadan nete çıkmanız gerekir. Saygılar.

Gönderildi : 19/03/2010 01:01

(@BilgeFINDIK)
Active Member
Konu başlatıcı

"The virtual machine may not be able to communicate with the host or with other machines on your network." VMNet0 is down  şeklinde hata mesajı alıyorum, bu sorunu ne şekilde halledebilirim?

Gönderildi : 30/03/2010 17:10

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

"The virtual machine may not be able to communicate with the host or with other machines on your network." VMNet0 is down  şeklinde hata mesajı alıyorum, bu sorunu ne şekilde halledebilirim?

İnternet için benim yukarıda dediğimi denediniz mi? Bu hatayı ne yaparken alıyorsunuz?

Gönderildi : 30/03/2010 17:52

(@BilgeFINDIK)
Active Member
Konu başlatıcı

Denedim ama maalesef, sorun hala devam ediyor.

Vmware'de işletim sistemini açtığım anda bu sorunla karşılaşıyorum.

Bu sorunu şu şekilde hallettim, işletim sistemini ağdaki bir bilgisayar gibi göstererek hallettim fakat yapmak istediğim bu değil.Bridged modundayken neden bu hatayı alıyorum.İlginiz için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 02/04/2010 05:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Fiziksel pc ile sanal pc aynı networkte olmalı? Bridge modu işaretlerseniz internete çıkış yapanilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 02/04/2010 13:08

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Bu sorunu şu şekilde hallettim, işletim sistemini ağdaki bir bilgisayar gibi göstererek hallettim fakat yapmak istediğim bu değil.Bridged modundayken neden bu hatayı alıyorum.İlginiz için teşekkür ederim. 

Akşam saat 20:30'dan sonra aktif iseniz TeamViewer ile bir göz atabilirim. Merak ettim doğrusu. Normal şartlarda benim anlattığım yöntem ile internete çıkış yapabilirsiniz. Hatta videosunu da hazırladım bu hafta sonu yayınlanacaktır. Saygılar.

Gönderildi : 02/04/2010 16:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Akşam saat 20:30'dan sonra aktif iseniz TeamViewer ile bir göz atabilirim. Merak ettim doğrusu. Normal şartlarda benim anlattığım yöntem ile internete çıkış yapabilirsiniz. Hatta videosunu da hazırladım bu hafta sonu yayınlanacaktır. Saygılar.

Bence Erdem bu doğru olmaz... sonuçta herkes bu sefer senden böyle bir talepte bulunur. Portal olarak böyle bir misyonumuz yok .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2010 03:36

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Bence Erdem bu doğru olmaz... sonuçta herkes bu sefer senden böyle bir talepte bulunur. Portal olarak böyle bir misyonumuz yok .

Anladım abicim. Portalın kurallarına sadık kalacağımdan emin olabilirsin. Senin dediğin şekilde düşünmedim doğrusu. Videolarda bile 10 küsür video çektim. Dediğin gibi şimdi herkes video bekliyor. =) Herkesten gelecek bir remote isteğini benim bünye zaten kaldırmaz. =)

Sayın bahr kendi yazdığım mesajı yine kendim sonuçsuz bırakıyorum. Normal şartlarda benim önceki postlarımda da ifade ettiğim üzere Team yapısında veya değil ayrı bir ethernet interface ekleyip bu interface'i de Bridge moda alıp, replike ederseniz. İnternete çıkabilmiş olursunuz. Bununla ilgili internete çıkışı da gerçekleştirdiğim videolar haftasonu portalımıza eklenecektir. Haftasonundan önce ise kişisel blogumdan göz atabilirsiniz. Saygılarımla.

Gönderildi : 03/04/2010 03:46

Paylaş: