Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware workstatin 7 versiyonunda windows 7 64 bit kurulumunda hata

28 Yazılar
15 Üyeler
0 Likes
1,239 Görüntüleme
(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

selam ;

gerçek makinada  VT enable durumda. Fakat sanal makınada böyle bir seçenek yok. Yardımcı olurmusunuz ?

Konu biraz zaman aşımına uğradı sizin aldığınız hata nedir? Ekran görüntüsü koymanız mümkün müdür? Teşekkürler.

Gönderildi : 12/12/2011 13:12

(@HuseyinBILEN)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Teşekkür ederim. Ben Vt yi enable yaptıktan sonra makinemi off yapmamıştım.Kapattıktan sonra sorunum çözüldü. saolun

Gönderildi : 12/12/2011 13:29

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Teşekkür ederim. Ben Vt yi enable yaptıktan sonra makinemi off yapmamıştım.Kapattıktan sonra sorunum çözüldü. saolun

Geri bildiriminiz için teşekkürler. İyi çalışmalar...

Gönderildi : 12/12/2011 13:39

(@ismailDeligoz)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Hocam Bios Versiyonum Güncel Olmasına Rağmen Sanırım Cihazımdan Dolayı Biosta intel-HT Veya Amd-VT Şeklinde Bi Ayarlama Gelmiyor.

Bunu Çözmenin Başka Bi Yolu Yokmu ? Yani Gelecekteki Bios Güncellemesini Ve Yapılacak Güncellmedede Böyle Bi Ayar Eklenmesini mi

Bekliyeceğiz Şimdi :))) Tabi Diğer Bi Seçenek Var Başka Cihaz Ama O Şuan Bize Uymuor 🙂

Gönderildi : 05/04/2012 20:32

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

http://www.grc.com/securable.htm

buradaki uygulama ile cpu nun destegini test edebilirsin

Gönderildi : 05/04/2012 20:42

(@fatihozyalcin)
Gönderiler: 167
Estimable Member

Merhaba,

Eğer işlemciniz "Virtualization teknolojisini" desteklemiyorsa bios versiyonun güncel olması birşeyi değiştirmeyecektir.

İşlemcinizin bu özelliği destekleyip desteklemediğini http://ark.intel.com/ sitesine girerek kontrol edebilirsiniz,

Burada "Intel® Virtualization Technology (VT-x)" özelliğinin olması yeterli olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 06/04/2012 19:03

(@SELiMKIR)
Gönderiler: 1
New Member

Arkadaşlar VMware 11 üzerinde Win7Pro x64 bit kurulumunu yaptım.... BİOS'dan VT'yi açınca ve program ayarlarından intel HT ve amd-VT açınca sorun ortadan kalkıyo.... Yapamayanlar bios ayarlarının kaydedip çıkıldığından emin olsun

Saygılar... 

Gönderildi : 27/12/2014 01:29

(@hakan-uzun)
Gönderiler: 33
Trusted Member

Merhaba arkadaşlar benim işlemvi virtualization desteklemiyor   bios  ayarların dada çıkmıyor  bunun  başka bi ççözümü yokmu 

Gönderildi : 23/03/2017 14:00

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

kullandığınız host üzerinde virtualbox denediniz mi ?

sanallaştırma desteği olmayan hostlar üzerinde, vbox dosyasında düzenleme yapılarak vm kullanılabiliyor diye hatırlıyorum.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2017 03:14

Sayfa 2 / 2
Paylaş: