Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V Networkden Disk ekleme hatası

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@ahmetuslu)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows server 2008 R2 üzerinde Hyper-V yapılandırdım. hyper-v üzerinde win.2008 r2 kurulu bu servera ikinci bir disk atamak istiyorum bu işlemi network üzerindeki bir alanı kullanarak yapmaya çalışıyorum. oluşturduğum vhd dosyasını attach etmeye çalıştığımda hata alıyorum

ayrıca networkde bulunan bu dosyaya erişimimde herhangi bir sıkıntı yok.

Gönderildi : 31/12/2009 15:08

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Paylaşım üzerinde hyper-v host için full yetki lazım ve bu yetki hyper-v computer account için olmalı.

domainname\computername$ gibi..

Bu arada performans düşük olabilir çünkü bu senaryoda vhd performansı network hızıyla paraleldir.

Gönderildi : 31/12/2009 17:28

(@ahmetuslu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sorunun izinlerle alakalı olduğu belli fakat yazmayı unuttuğum bir noktayıda belirteyim. oluşturduğum paylaşımı basit bir nas üzerinde yapıyorum (yetkilendirme işlemlerinde çok fazla seçenek yok) ve everyone a full yetki veriyorum. başka bir hyper-v sunucumda istediğim disk atamasını yapabilirken diğerinde bu hata geliyor.

performans olarak çok önemli değil geçici bir çalışma olacak.

Gönderildi : 31/12/2009 17:47

(@serhatakinci)
Famed Member

Aralarında bir fark olmalı. Host'ların domain/workgroup durumları nedir?

Gönderildi : 02/01/2010 00:13

(@ahmetuslu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

aynı domain yapısı içerisindeler fark olarak ne kadar etkili olur bilmiyorum ama sadece hatayı aldığım server R2 diğeri değil.

Gönderildi : 04/01/2010 12:02

(@serhatakinci)
Famed Member

Peki dizini \\ip\name şeklinde değilde network drive olarak map edip dener misiniz.

Gönderildi : 05/01/2010 20:47

(@ahmetuslu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba,

vhd dosyasının bulunduğu yeri map ederek disk eklemeyi denediğimde local disk olarak görünmediği için vhd yi hiç ekleyemiyorum. sorun çok canımı sıktığı için ufak çaplı bir serverımıza iscsi yazılımı kurarak sorunu bu şekilde çözdüm ama bu durumun neden oluştuğunu henüz çözebilmiş değilim.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/01/2010 13:08

Paylaş: