Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook gelen kutusuna düşen bcc maillerine kural oluşturma?

6 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
229 Görüntüleme
Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Bir firmada Office365 kullanıyoruz. EOP2. Dağıtım Listesi Grupları oluşturdum. Gruplara üyeleri ekledim. Mailler geliyor ve her grup için ayrı klasör oluşturup kural yazdım ve gruba göre mailler klasörlere düşüyor. Fakat bcc yapılan mailler klasörlere düşmüyor. Bunun için bildiğiniz bir yöntem var mıdır? 

Gönderildi : 26/02/2024 15:40

(@dogukansakin)
Gönderiler: 5
Active Member

Tolga Bey selamlar,

BCC olarak gelen mailler için oluşturduğunuz kuralın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz ? 

Yardımcı olabilmek adına kontrol sağlayalım.

Saygılarımla / Best Regards.

Gönderildi : 27/02/2024 00:13

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@dogukansakin merhaba ne yazık ki böyle bir kural yok. Bir çok yere baktım inbox a düşen bcc maillere kural oluşturup klasöre tasiyamiyoruz. Google Workspace den geçtik. Gmail de bu işi iki tane filtreyle saniyeler içinde yapabiliyorsunuz. Aslında çok basit bir olay şu adrese gelen bcc leri şuraya taşı bu yani. Müşterim sırf bu yüzden tekrar gmaile dönebilir. Microsoft mühendisleri bile bakalım webden diyor 🙂

Gönderildi : 27/02/2024 00:21

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Merhaba, malesef BCC emaillere müdahale etmek için sistem üzerinde ayırt edici bir mekanizma da bulunmamakta. Örneğin emailin header'ında da BCC ile ilgili bir farklılık göremiyorsunuz. Bu nedenle bu emailleri ayıklamak ya da yönlendirmek mümkün olmuyor

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 27/02/2024 10:55

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Peki şöyle bir soru sorsam. Bir dağıtım listesinin maillerini arattığım da bu aramanın kayıt olması gmaildeki gibi label gibi gözükmesinin oluru var mıdır?

Gönderildi : 07/03/2024 16:26

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

Label mantığı sadece gmail de var bu da Outlook üzeri kullanımda sorun doğuruyor herşey gmail'i kendi arayüzünde kullanırken iyidir ama outlook ile yüksek verimli olmuyor. 
Kurallar için mantık şu header da yer almayan bilgiye göre kural oluşturamazsınız. Sadece 3rd organizer uygulamalar ile daha detaylı arayüz yönetimi yapabilirsiniz etiket kullananı görüp denemiştim ama bana uymadı outlook eklenti marketinde olması lazım.

https://www.cozumpark.com/community/mail_sorunlar-13/gmail-kural-olusturma/

Yani yeni platformlar yeni alışkanlıklar ve çalışma sistemini değiştirmek anlamına geliyor çoğu zaman.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2024 19:13

Paylaş: