Forum

Gmail Kural Oluştur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Gmail Kural Oluşturma

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
21.8 K Görüntüleme
(@gokhanuslu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aktif olarak gmail kullanıyoruz, çok fazla sayıda mail geliyor,

Yandex, outlook hotmail gibi servislerde şu kişilerden yada şu adreslerden gelen mailleri şu klasöre taşı diyoruz ve yıllardır çalışıyor. Aynı olayı gmail'de yapamıyorum, etiket oluşturup ilgili klasöre gönderebiliyorum fakat inboxda yine de gözüküyor. Farklı alternatifler denediğimde mesela bu kez içeriğinde belirttiğim adres geçen tüm mailleri o folder a taşıyor.

istediğim tam olarak şu,

A kişisinden gelen mail A klasörüne gitsin gelen kutusunda olmasın

B kişisinden gelen mail B klasörüne gitsin gelen kutusunda olmasın

herhangi bir mail programı kullanmıyorum doğrudan web üzerinde yapmak istiyorum.

Şimdiden çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 26/02/2020 18:34

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Etikette inbox da seçili kalırsa inbox da görünür kural oluştururken bu ayar var.
Bir de gmail de all mail diye birşey var inbox yerine o kullanılıyorsa tümü görünür. google support dan kurallar bölümüne bakabilirsiniz tüm ayrıntılar orada mevcut.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2020 19:24

(@gokhanuslu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, seçili olmamasına rağmen çalışmıyor, Sizde var ise örnek resim paylaşabilir misiniz ?

Dediğim gibi outlook yandex web servislerinde kural oluşturup kullanıyorum fakat gmail de yapamadım, Muhtemelen bir yerde hata yapıyorum

Gönderildi : 26/02/2020 19:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Diğerleri folder google etiket mantığıyla çalıştığı için kavrayıncaya kadar saçma oluyor.:)
Önce bu ayarı yapın.
https://support.google.com/mail/answer/3094499?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=tr

aynı sayfada en altta da bu seçilmeli.

Filtre uygulanmış e-postalar: filtreleri geçersiz kılma

sonra filtrelerden var olanları düzenler yada yeni filtre oluştururken gelen kutusunu atla seçilirse inbox altında görünmez. 

gmail gelen kutusunu atla ile ilgili görsel sonucu

image

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2020 20:16

(@ozturkozgr)
Gönderiler: 11
Eminent Member

Eski konuyu tekrar gündeme getirmek istemezdim ama ben de aynı sorunla uğraşıyorum. Ürün Gsuite Outlookta olduğu gibi gelen kutusunun altına bir klasör açarak kural tanımlamak istiyoruz. Bir türlü içinden çıkamadık. 

Gönderildi : 10/10/2023 12:07

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Yukarıda yeterli bilgiler var gmail'in support doc'ları da oldukça güçlüdür. Gmail arayüzünde folder oluşturma diye birşey yok yanlış arıyor olabilirsiniz etiket oluşturuyorsunuz bunlar outlook vs arayüzünde folder olarak çalışıyor.

Gönderildi : 10/10/2023 13:06

Paylaş: