Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] O365 deki room boxların onprem sync sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
313 Görüntüleme
(@yunuszengin)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba

Öncelikle herkese çok teşekkür ederim daha önce bir çok sorunumu sizlerin paylaşımları ile çözdüm benim için büyük bir kaynak burası.

Bu konu ile ilgili olarak biraz araştırdım fakat sorunu çözemedim, atladığım bir yer var mutlaka bu yüzden sizlere danışmak isterim.Umarım konuyu doğru yere açıyorumdur.

Hybrid bir yapımız var (on premde 2016 exch var) on premdeki toplantı odalarını o365 deki kullanıcılar set edemiyordu, bizde odaları silip tekrar oluşturduk onprem üzerinde,  burada odaları oluştururken 365 room mailbox olarak açtık. sonra ADConnect ile odaları O365 e sync ettik, odalar o365 admin Center a sorunsuz düştü ve o365 kullanıcılar bu odaları set edebiliyor.

fakat bu seferde onprem kullanıcılar bu odaları set edemiyor. Onprem kullanıcılarda bu Odaları takvime eklemeye çalışıtğımızda oda ismi ile odayı aradığımızda oda çıkıyor seçip takvime ekliyoruz fakat oda güncelleştirilemedi diya hata alıyoruz. odalar bu sefer şifre soruyor ve on prem kullanıcılar bu odaları rezerve edemiyor ve odaların müsaitlik durumunu göremiyor konu ile ilgili benzer sorun yaşıyan varmıdır, yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler

Gönderildi : 01/11/2023 09:51

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Selamlar,

HCW yapılandırılması minimal olarak mı ayarlandı? Bu problem relationship problemi olarak gözüküyor. Eğer minimal ayarlar uygulandıysa, hcw yeniden çalıştırılarak full version seçilerek işlemleri tamamlamanız gerekecektir.

Ümit Seyhan

Gönderildi : 04/03/2024 09:25

(@yunuszengin)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Federation Trust ayarlarını doğrulayıp Hybrid wizard ile  yapıyı tekrar kurduk, şuan onprem ve o365 kullanıcıları ve room lar birbirlerinin takvimlerini görebiliyorlar.Bu işlemlerden sonra office 2016 ve öncesi outlook sürümlerinde sürekli şifre sorma sorunu ortaya çıktı bunuda regedit üzerinden modern Authentication aktif edilerek çözüldük.

Gönderildi : 11/03/2024 14:53

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Geri dönüş için teşekkürler. Evet Ümit beyin söylediği gibi takvim ve oda detayları sync edilebilmesi için HCW de modern hybrid kurulması gerekli. Arada da bazı isimler hybrid de değişti. Bu şekilde kurulduğunda da client'lar modern auth hazır olmadığı için sorun yaşanmış ve çözüm sağlamışsınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2024 17:14

Paylaş: