Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] 365 Outlook Mail imza sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
1 Likes
970 Görüntüleme
(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Bu gün 365 ofis versiyonlarına gelen güncelleme sonrası kullanıcılardan yeni boş bir mail atmak istediklerinde enter tuşuna basınca mail imzalarının bozulduğu şikayetini aldım.

Aşağıdaki ekrandaki gibi sanki satır atlıyor. işin ilginç yanı eski sürümde sorun yok ve pencere boyutunu küçültünce düzeliyor.

sizlerde de güncelleme sonrası böyle bir sorun oldu  mu ?

öncesi

image

enter tuşu sonrası

image

Gönderildi : 01/11/2023 17:10

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Merhaba yeni Outlook uygulamasını mı kullanıyorsunuz? tam ürün ve sürüm bilgisinin yer aldığı pencereyi paylaşabilir misiniz?

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 01/11/2023 20:19

(@berkayguzelbeyoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Tayfun bey;

image

daha eski sürümlerde sorun yaşamadık. Ama bu sürüm bu gün güncellendiğinde belirttiğim sorun ortaya çıktı. 

Gönderildi : 01/11/2023 23:05

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Berkay Bey açıkçası bu ya da benzer bir sorunu kimseden almadık dünden bu yana. Kendimde de benzer bir test yaptım fakat sorunu simüle edemedim. Konu biraz sizin ortamınızdaki bir bileşenle ilgili gibi. Bunu son güncelleme tetiklemiş olabilir fakat ortamınızda muhtemelen deneme yanılma yoluyla bulabileceğiniz bir fark olmalı. Örneğin farklı ve sade bir imza ile denemek vs.

Biraz kaba ve sonuca yönelik ama sorunun nerede olduğunu tespit etmek için şöyle bir test de önerebilirim. Çok kritik olmayan test yapabileceğiniz bir bilgisayarda kayıt defterinden aşağıdaki lokasyona gidin ve Office key'ini komple silin.

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office

Sonrasında bilgisayarı restart edin. Bu sizin tüm office yapılandırmanızı ve ön bellek dosyalarınızı silecektir. Bilgisayar yeniden başladığında office programları default yapılandırmalarına dönecektir.

Outlook'da yeni kullanıcı profili oluşturup imzanızı ekleyin. Bu sayede office versiyonu mu yoksa yapılandırmanız ile ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz çok daha net anlaşılır.

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 03/11/2023 02:08

(@berkayguzelbeyoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Tayfun bey dün MS destek tarafı ile bu durumu paylaştım. yeni gelen 2310 versiyonu beta olduğu için olabileceğini veya lokal bir güncelleme ile sorun yaşayabileceğimi belirtip bana 2308 versiyonu ile deneme yapmamı istediler. 2310 versiyonunu panel üzerinden bir önceki sürüme çektiğimde 2308 ile test yaptım ve sorunum çözüldü. Ama yine de sizin de önerdiğiniz reg yolunu deneyip döneceğim.

Gönderildi : 03/11/2023 08:15

(@berkayguzelbeyoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba Tayfun bey önerdiğiniz office reg silmesi sonrası office açılmadı. yeniden kurmak durumunda kaldım. şu ana kadar 2308 de sorun olmadı. Kullanıcılarda 2310 versiyonundan 2308'e downgrade yaparsam sanırım bu sorun çözülecek

Gönderildi : 05/11/2023 21:59

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Office Güncellemeleri için Aylık Kurumsal Kanal'ı kullanıyoruz.

Siz çok önden gidiyorsunuz galiba. Güncellemeleri erkenden alıp; Bir nevi tester olmuşsunuz.

https://learn.microsoft.com/en-us/deployoffice/updates/overview-update-channels

https://learn.microsoft.com/en-us/deployoffice/updates/change-update-channels

https://www.fmsinc.com/microsoft-office/change-office-365-channel.html

Gönderildi : 06/11/2023 11:06

(@berkayguzelbeyoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba evet dediğiniz gibi ileri bir sürüm ile devam etmenin zararlarını gördük 🙂 MS destek ekibi ile görüşerek organizasyon bazında eski versiyona bu gün downgrade edilmesini sağladım ve sorunum çözüldü.

Gönderildi : 06/11/2023 21:32
Hakan Uzuner reacted

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 07/11/2023 12:04

Paylaş: