Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] content search gizli mail adresi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
777 Görüntüleme
(@fatihefe)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

protection.office.com'daki content search bölümünde kullanıcının maillerine baktığımda gizli olarak eklenen mail adresi görünmüyor. Gizli mail adresini nasıl görebiliriz?

Örnek olarak kendim bir mail attım alıcıya bir mail adresi gizliye bir mail adresi ekledim. Contenct search'e baktığımda sadece alıcıyı görebiliyorum gizli mail adresini görünmüyor.

Gönderildi : 27/05/2020 21:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

İstediğiniz gibi sorgu yazabilirsiniz, en temiz yöntem bu şekilde, ben hep böyle yapıyorum

https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-365/compliance/keyword-queries-and-search-conditions?view=o365-worldwide

Bu makale çok güzel, bu bölüm ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bu makaleden öğrenebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/05/2020 22:01

(@fatihefe)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner

Merhaba Hakan bey,

Sorgu ekranına nereden ulaşacağız. content search'de power shell ekranı bulamadım. Yardımlarınız için teşekkürler,

Gönderildi : 27/05/2020 22:39

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhabalar,

Aşağıdaki ps ile bcc olarak gönderilen mailleri başka bir mailbox'ın içerisine aktarabilirsiniz.

Import-Module MSOnline
$O365Cred = Get-Credential
$O365Session = New-PSSession –ConfigurationName Microsoft.Exchange -ConnectionUri https://ps.outlook.com/powershell -Credential $O365Cred -Authentication Basic -AllowRedirection
Import-PSSession $O365Session
Connect-MsolService –Credential $O365Cred
$User = Read-Host -prompt "Arama yapacağınız kullanıcının mail adresini giriniz!"
$BccUser = Read-Host -prompt "Bcc olarak eklenen mail adresini giriniz!"
$Mailbox = Read-Host -prompt "Mailin kopyalanacağı diğer mail adresini giriniz!"
$MailboxFolder = Read-Host -prompt "Mailin kopyalanacağı klasör adını giriniz!"
Search-Mailbox -Identity "$User" -SearchQuery "bcc:'BccUser'" -TargetMailbox "$Mailbox" -TargetFolder "$MailboxFolder" -LogLevel Full

Bilginize.

Gönderildi : 28/05/2020 01:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Gönderen: @fatihefe

@hakanuzuner

Merhaba Hakan bey,

Sorgu ekranına nereden ulaşacağız. content search'de power shell ekranı bulamadım. Yardımlarınız için teşekkürler,

PS ayrı bir ekran, o bölümden PS gibi komut araması yapabilirsiniz dedim, verdiğim linkte bunu anlatıyor, yani o alanı bir komut seti gibi kullanabilirsiniz and, if vb ama Ümit zaten size nokta atışı PS yollamış tabi bunun için Exchange Online PS kullanmanız gerekiyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/05/2020 00:31

Paylaş: