Forum

Wifi Oturum Açma

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Wifi Oturum Açma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,620 Görüntüleme
(@emrgkgz03)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba 3 katlı prefabrik bir yapıya Unifi ac ve mikrotik modem ile internet dağıtacağım. Yapının etrafında bir çok başka yapı olduğu için wifi şifresinin oradaki insanlarla paylaşılma ihtimali çok yüksek. Bu yüzden wifiye bağlanıldığında oturum açma ekranı gibi bir sistem yapmak istiyorum. Yani sadece benim erişim izni verdiğim, oluşturduğum kullanıcılar internete bağlabilecek.

Bu sistem için ihtiyacım olan şeyler nelerdir? 

Teşekkürler.

Gönderildi : 21/04/2021 12:51

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Kullanıcı sayınız çok fazla değil ise MAC filtreleme ile ihtiyacınızı ücretsiz çözebilirsiniz. İzin verilenlerin haricindekiler şifreyi bilseler bile WiFi ye bağlanamayacaklardır. Diğer türlü bir hotspot uygulaması da işinizi görebilir.

Gönderildi : 21/04/2021 13:12

(@emrgkgz03)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yaklaşık olarak 80 kişi var ancak o bölgede telefon internetleri çok kötü yani bu kullanıcılar pc dışında, tablet telefon vs de bağlayacaklar. Mac filtreleme maalesef işimi görmez.

Hotspot uygulamasını hiç bilmiyorum. İnceleyebileceğim bir kaynak var mıdır? Ücretli mi ya da kurulumu nasıl yapılıyor? İnternette nasıl aratmam gerekiyor ya da?

Gönderildi : 21/04/2021 13:18

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Farklı bir çok markanın ürünü var. Coslat, BerqNet, OdaxNet (Biz Kullanıyoruz) birçok ürün var. HotSpot, 5651 Loglama gibi kelimelerle aratabilirsiniz.

Gönderildi : 21/04/2021 13:34

Paylaş: