Forum

Oyunlarda Bağlantım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oyunlarda Bağlantım Kopuyor

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,354 Görüntüleme
(@venedic)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba, ben bir TurkNet kullanıcısıyım. 2 aydır internetim kopuyor.
Sorun tam olarak şöyle: Herhangi bir online oyuna girince yaklaşık 5-10 saniye içerisinde modemden DSL ışığı ardından internet ışığı kesiliyor. Sanki modem kendine restart atıyor. Ancak interneti normal şekilde kullanabiliyorum. Yani Google'da gezdiğim sürece bir sorun olmuyor, sadece ama sadece oyunlarda oluyor. 3 defa eve ekip geldi ve bir takım işlemler yaptık. Size yaptığım işlemleri yazacağım ve çok şaşıracaksınız bunlardan sonra nasıl herhangi bir çözüm alamadın diye. Sizlerden istediğim daha önce böyle sorun gördüyseniz ve çözümü hakkında bilginiz varsa veya aklınıza gelen herhangi bir fikir varsa benimle paylaşmanız. Sorun kesinlikle modemde veya bilgisayarda değildir. Şimdiden teşekkür ederim.

Yapmış olduğum işlemler.
1-) Modem değiştirdim ve şu an TP-Link W9970 V3 modem kullanıyorum (Türk Telekom özel üretilen).
2-) PC format attım ve Windows 10'a yükselttim (Windows 8.1'de başlamıştı sorun) (Bilgisayar başka bir internetle denendi ve sorun olmadı)
3-) her türlü Windows Update güncelleştirmeleri yapıldı ve bütün sürücülerim güncel.
4-) Güvenlik duvarı ile ilgili her adımı yaptım (Gelen-giden izin ver veya güvenlik duvarını kapat vb.) Gerek PC'de gerek modemde.
5-) CMD komutlarıyla ilgili bir sürü kod yazıp DNS IP resetleme olaylarını yaptım.
6-) Ethernet kablosunu değiştirdim, TurkNet port değişikliği yaptı, ne kadar doğru bilmiyorum.
7-) Aygıt yöneticisindeki Ethernet enerji tasarrufu veya PC'de güç seçenekleri ayarları gibi kendi yapabileceğim her yolu denedim.
Modem arayüzündeki SNR sinyal zayıflatması gibi değerleri TurkNet ekibi arttırdı.
9-) Antivirüs programlarıyla farklı farklı taramalar yapıldı ve daha sonra antivirüs programları kaldırıldı.
10-) Çözümler sunabilecek internet repair gibi uygulamaları denedim.
11-) Daire içi tesisatı değiştirdim.

Gönderildi : 21/04/2021 22:12
Konu Etiketleri

(@hasan58)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba;

Başka bir bilgisayar üzerinden sizin networkünüze bağlanıp denediniz mi sorun bilgisayarda mı yoksa networkte mi öncelikle bunu belirlerseniz adım adım daha kolaylaştırırsınız.

Gönderildi : 26/04/2021 11:30

(@venedic)
Active Member
Konu başlatıcı

@hasan58 Öncelikle merhabalar,
Bilgisayarı başka bir yere götürüp denedik ve bir sorun olmadı.Başka bi bilgisayardan da bağlanma gereksinimi duymadım açıkçası.

Gönderildi : 26/04/2021 12:03

(@hasan58)
Gönderiler: 6
Active Member

Networkünüze Wifi Adaptör ile bağlanmayı denediniz mi Kablosuz bir şekilde bu şekilde ping değerleriniz ve bağlantı hızınız çok düşükte olsa etkilenir fakat sorunu çözmenizde etkili olabilir.

Gönderildi : 26/04/2021 12:19

(@venedic)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarımdan wifi olarak bağlatı kurdum yine oldu. Ancak kendi mobil internetime bağlandığım zaman bir sorun olmuyor.Sadece hızı kötü diye biraz yavaşlık söz konusu oluyor.

Gönderildi : 26/04/2021 12:26

Paylaş: