Forum

VPN siz internet çı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] VPN siz internet çıkışını nasıl yaparım

6 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,145 Görüntüleme
(@yussel53)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sistemimizde VOIP sistemi ve bir kaç program kullanıyoruz. BU programlar içib VPN şart (Özellikle Santralin güvenliğinden dolayı). 

Fakat Clientlerdeki özellikle Chrome un VPN üzerinden değilde kendi adsl sisteminde çıkarak internet girmesini istiyoruz. (Youtube vb. sitelerin VPN i ağırlaştırmasını istemiyoruz). Sadece Chrome u VPN in dışında bırakabilirmiyiz

Berqnet Firewall, Asterisk santral,ve sql üzerinden çalışan bir yazılım kullanıyoruz. 

Gönderildi : 30/10/2021 00:58

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4271
Co-Helper

berqnet ile gateway-app kontrolü yapabileceğini sanmıyorum.
Kurduğunuz mantık belki de çok doğru olmayabilir. Kişi iş yaparken yüksek bandw kullanımına gidiyorsa kendi down-upload limitlerinden dolayı yine hızdan etkilenecektir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2021 02:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Selamlar, Berqnet cihazlarda var mı bilmiyorum ama kesin vardır. Bu bir özellik, yani normal internet kendi adsl modeminden çıkarken sadece şirket network ip havuzundan bir ip ye erişmek istediğinde trafik vpn tünele sokuluyor, bunu da routing tablosu ile yapıyorsunuz. işte bunun ayarını yapmanız lazım.

Sizin durumda tüm trafik vpn tünele giriyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2021 14:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Buldum,

Berqnet SSL VPN Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bütün trafiği VPN bağlantıları üzerinden gönder kutucuğunu işaretlemeyin, videoda anlatılıyor.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2021 14:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu arada bakın ürünü hiç bilmeden çok basit bir google sorgusu ile çözümü buldum, eğer bilgi işlem sektöründe sizde kendinizi geliştirmek istiyorsanız önce sorunların çözümünü arama noktasında kendinizi geliştirin, çünkü forumda hem her sorununza cevap bulamayabilirsiniz hem de burası gönüllü bir yer yani belki bir kaç gün boyunca kimse sorunuza cevap vermez ve konu acil ise çok zor durumda kalabilirsiniz. Özetle aramayı bilmekte çok önemli bir kabiliyet.

Gönderildi : 30/10/2021 14:29

(@yussel53)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Çok teşekkür ederim bu konuyu bakacağım. Aslında bende uzun araştırmalar yaptım. VPN tunel vs gibi konulara yönlendirildim genelde inanın son çare buraya yazdım yardımlarınız için teşekkürler..  

Gönderildi : 30/10/2021 16:59

Paylaş: