Forum

Softether VPN İle C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Softether VPN İle Client Tarafında Yerel İnternet Bağlantısını Kullanma Sorunu!

4 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
2,506 Görüntüleme
(@yusufbaran)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, softethervpn kurulu bir sunucu makinemiz var, istemci tarafında internet bağlantısını yerel bağlantıdan kullanmak istiyoruz. Softether forumlarında tavsiye edildiği şekilde; İstemci tarafında VPN özelliklerinden Ağ İletişimi > IPV4 Özellikleri > Gelişmiş > Uzak Ağda Varsayılan Ağ Geçidini Kullan, seçeneğini pasif hale getiriyoruz fakat bu sefer istemci vpn sunucusuna bağlanamıyor. Konu hakkında bilgisi veya fikri olan arkadaşların yardımını bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 22/02/2021 18:50
Konu Etiketleri

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Sunucu tarafında Softether Server Manager çalıştırın
local bridge settings'ten local bridge olarak sunucunun LAN adresini gösterin

bağlantı sağlanacaktır.

Gönderildi : 05/04/2021 14:40

(@yusufbaran)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Local Bridge Settings kısmında Local Bridge yoktu Ethernet Kartını seçip Local Bridge oluşturdum, sizin söylediğinizle aynı şey oluyor sanırım.  En kısa sürede deneyip sonucu buraya yazacağım.

Gönderildi : 05/04/2021 15:31

(@yusufbaran)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Geçen hafta deneme fırsatım oldu fakat şöyle bir sorun çıktı "Local Bridge Settings" kısmından ethernet kartı seçip Bridge oluşturunca ağdaki bütün bilgisayarlar Vpn Server kurulu pc üzerinden internete çıkmaya başladı. Mecburen ayarı kaldırmak zorunda kaldım.

Gönderildi : 14/06/2021 12:02

Paylaş: