Forum

Ubiquiti Guest ağ

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ubiquiti Guest ağ

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
694 Görüntüleme
(@abdullahgunaydin)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba

Konuyu Forumda araştırdım fakat bulamadım görmemişte olabilirim kusura bakmayın.

Ubiquiti ap ile guest ağ oluşturdum herşey yolunda fakat tv yansıtma için kullandığım apple tv var gelen misafirler guest wi ye bağlanacağı için apple tv yi guest e bağlıyorum sıkıntı yok fakat şirket içerisinden sunucya bağlanarak yansıtma yapmak istediğimizde apple tv normal ağa bağlamam gerekiyor buda zahmetli bir iş unifi controller içerinde guest ağında dışlama yapılan hostlar var oraya ekleme yaptım ama fayda etmedi birde şirket mailleri guest ağındayken alınamıyor yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekürler

Gönderildi : 23/12/2021 16:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Sorunuz tam olarak nedir?

Doğru anlıyorsam bunları incelediniz mi.
https://community.ui.com/questions/Guest-policies-exclusions/895471f2-a3e2-411f-a8bf-2cd2f9ba2452

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/12/2021 17:21

(@abdullahgunaydin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İbrahim hocam aslında bu benim sorunumun tam tersi gibi yapmam gerekeni biliyorum sanırım ama nereye müdahele edecem onu bilmiyorum sanırım.

Topoloji şu şekilde guest ağa bağlı yansıtma cihazı var guest ağa bağlanan cihazlar yansıtma da herhangi bir problem yaşamıyorlar ve benim file servere bağlantı kuramıyorlar istediğim tamda bu zaten, sorun şurada başlıyor file servere bağlanması gereken bir mobil cihazım var ve o yansıtmayı kullanamıyor yansıtmayı kullanması için guest ağı na bağlanması gerek bu seferde file servere ulaşamıyor aslında guest ağın altında şu mac adresi yada şu ip adresi ile bağlanan cihaz guest kısıtlamalarından muaf olsun diyebilirsem sorunu çözmüş olurum bir seçenek buldum ve oraya istemci ip sini ekledim ama olmadı tekrar müsait bir zamanda deneyeceğim oradan olması gerekir diye düşünüyorum çünkü mail sunucumu içeride bulunduuruyorum ve deneme için kendi telefonumla guest ağa bağlandım outlook ve webmail sitesine bağlanamadım menüdeki kural harici tut denen kısıma mail sunucumun 192.*.*.*. olan iç ipsini girdim ve mail tarifiği guest ağında akmaya başladı diğer cihazlar içinde yapabilirim diye düşünüyorum fakat burada da şöyle bir sıkıntı var guest ağındaki her kişi mail.sunucuya erişim açmış oluyoruz doğal olarak bununda bir oluru vardır sanırım  

Gönderildi : 24/12/2021 11:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Networkleri yalıtıp sonra da bir birine sokmak mantıklı değil ben olsam o cihaz için 3. bir wifi sid açar mac filter yapar işi kapatırdım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2021 21:13

(@abdullahgunaydin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam ekran paylaşmayı kapatacam en sonunda 🙂

Gönderildi : 11/01/2022 14:52

Paylaş: