Forum

Network hatlarını b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Network hatlarını birleştirme

28 Yazılar
5 Üyeler
6 Likes
4,249 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Mail adresini paylaşmam doğru olmaz, kendisi dönüş yapacaktır, evet forum üyesi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/11/2020 23:30

(@aslanalemdar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner

Tamamdır soyadı ney acaba forumdan ulaşabilir miyim kendisine. 

Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/11/2020 23:32

(@keremkirkic)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba,

Bu tip bir yapıda firewall kullanarak çözüm sağlamak sadece yedekli bağlantı sağlamaktan öte daha güvenli yapı oluşturulması, ağ kapasitesinin iş önceliklerine odaklı olarak ayarlanabilmesi ve loglama yapılarak 5651 gibi regülasyonlara göre çalışılabilmesini sağlayacaktır. 

Sizin için ATP200 ürününün uygun olacağını düşünüyorum. ATP serisinin arayüzüne buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgi için ilgili webinara da buradan ulaşabilirsiniz. 

Gönderildi : 20/11/2020 09:48

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @keremkirkic

Merhaba,

Bu tip bir yapıda firewall kullanarak çözüm sağlamak sadece yedekli bağlantı sağlamaktan öte daha güvenli yapı oluşturulması, ağ kapasitesinin iş önceliklerine odaklı olarak ayarlanabilmesi ve loglama yapılarak 5651 gibi regülasyonlara göre çalışılabilmesini sağlayacaktır. 

Sizin için ATP200 ürününün uygun olacağını düşünüyorum. ATP serisinin arayüzüne buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgi için ilgili webinara da buradan ulaşabilirsiniz. 

Desteğiniz için çok teşekkür ederim Kerem Bey, görüşme yapıp duruma göre sizlere tekrar danışacağım.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/11/2020 12:05

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Merhabalar Kerem Bey,

Aşağıda ki firewall tedarik edip kullanmayı düşünüyoruz. Sizlere danışmak istedim. Genel olarak yerli firewall tavsiye eder misiniz ? Tavsiye edebileceğiniz hangi yerli  firawall var. 

Aşağıdaki ürün benim ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi ? 40-50 kişi arasında kullanıcı olacak. 2 tane internet hattı olacak Türk Telekom ve Vodafone şeklinde. Call Center ofisine kullanılacak. 

https://berqnet.com/urunler/bq60?gclid=CjwKCAiA2O39BRBjEiwApB2Iki5A_y78pcQhL_CyRpwuXr9TEz7wO9sn4ffXVmLvn6XxQ4nLONU_KhoCVOgQAvD_BwE

Gönderildi : 23/11/2020 21:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Kerem Bey ürün önermişti!

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2020 21:54

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kerem Bey'in önerdiği ürünün maliyeti biraz yüksek geldi.

O yüzden farklı ürünlere yönelmek zorunda kaldım.

Gönderildi : 23/11/2020 22:04

(@keremkirkic)
Gönderiler: 3
Active Member

Gönderen: @aslanalemdar

Merhaba,

Merhabalar Kerem Bey,

Aşağıda ki firewall tedarik edip kullanmayı düşünüyoruz. Sizlere danışmak istedim. Genel olarak yerli firewall tavsiye eder misiniz ? Tavsiye edebileceğiniz hangi yerli  firawall var. 

Aşağıdaki ürün benim ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi ? 40-50 kişi arasında kullanıcı olacak. 2 tane internet hattı olacak Türk Telekom ve Vodafone şeklinde. Call Center ofisine kullanılacak. 

https://berqnet.com/urunler/bq60?gclid=CjwKCAiA2O39BRBjEiwApB2Iki5A_y78pcQhL_CyRpwuXr9TEz7wO9sn4ffXVmLvn6XxQ4nLONU_KhoCVOgQAvD_BwE

Merhaba Aslan Bey,

Herhangi bir üreticinin bir modeline ilişkin yorum yapmam doğru olmaz. Ancak genel olarak ürün seçerken;

- Hangi güvenlik servislerinin desteklendiği (sandboxing, anti-malware, reputation filtering, geo-enforcing v.b)

- Güvenlik servislerinde kullanılan imza veritabanı büyüklüğü ve bu imza veritabanının global veritabanlarıyla entegrasyonu ile birlikte ne kadar genişleyebildiği

- Güvenlik servisleriyle ne kadarlık bir kapasite ve bağlantı imkanı sağlandığı 

gibi temel parametrelere bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca yine ilgili üretici ile irtibata geçip uzun vadedeki kapasite ihtiyaçlarınıza uygun ürünü teyit ettirmenizi öneririm. 

Bir de fiyat konusunda kişisel düşüncem genel olarak işletme için güvenliğin ne kadar önemli ve etkili olduğu ile ilgilidir. Örneğin işletme bir güvenlik probleminden dolayı bir problem yaşarsa bunun doğrudan maliyeti (net gelir kaybı v.b) ve dolaylı maliyeti (müşteri güvensizliği, kötü şöhret v.b) ne kadardır göz önüne alınmasının faydalı olduğunu düşünüyorum. Yani sorun çıktıktan sonra keşke biraz daha yatırım yapsaydık demek yerine baştan bunu düşünmek daha faydalı olacaktır.    

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi akşamlar.

Gönderildi : 23/11/2020 22:28

(@aslanalemdar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @aslanalemdar

Merhaba,

Merhabalar Kerem Bey,

Merhaba Aslan Bey,

Herhangi bir üreticinin bir modeline ilişkin yorum yapmam doğru olmaz. Ancak genel olarak ürün seçerken;

- Hangi güvenlik servislerinin desteklendiği (sandboxing, anti-malware, reputation filtering, geo-enforcing v.b)

- Güvenlik servislerinde kullanılan imza veritabanı büyüklüğü ve bu imza veritabanının global veritabanlarıyla entegrasyonu ile birlikte ne kadar genişleyebildiği

- Güvenlik servisleriyle ne kadarlık bir kapasite ve bağlantı imkanı sağlandığı 

gibi temel parametrelere bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca yine ilgili üretici ile irtibata geçip uzun vadedeki kapasite ihtiyaçlarınıza uygun ürünü teyit ettirmenizi öneririm. 

Bir de fiyat konusunda kişisel düşüncem genel olarak işletme için güvenliğin ne kadar önemli ve etkili olduğu ile ilgilidir. Örneğin işletme bir güvenlik probleminden dolayı bir problem yaşarsa bunun doğrudan maliyeti (net gelir kaybı v.b) ve dolaylı maliyeti (müşteri güvensizliği, kötü şöhret v.b) ne kadardır göz önüne alınmasının faydalı olduğunu düşünüyorum. Yani sorun çıktıktan sonra keşke biraz daha yatırım yapsaydık demek yerine baştan bunu düşünmek daha faydalı olacaktır.    

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi akşamlar.

Merhaba Kerem Bey,

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Çok büyük yardımlarınız oldu. 

Herkese desteği için teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/11/2020 18:41

Sayfa 2 / 2
Paylaş: