Forum

Metro Ethernet swit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Metro Ethernet switch tavsiye

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@ersoy)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba.Türk telekom Metro ethernet kullanan bir müşterimde firewall kullanıyorduk.Cihaz arızalanınca firma firewall maliyetini çok buldu.Türk telekom teknik ekibi L3 özelliği olan router işimizi görür demiş.(Güvenlik işini telekom halledecek).Bu özellikte tavsiye edebileceğiniz router var mı?

Ben aşağıda eklediğim ürüne baktım.İşimi görür derseniz bunu kullanacağım yada tavsiyesi olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Ip-Com G5328F 24GE RJ45 Ports,4ge Sfp Port Layer 3 Switch

Bu konu 9 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 21/07/2023 11:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Router ile Sw farklı şeyler herhangi bir router alabilirsiniz cisco, huawei vs. Sonuçta müşterinin fw ihtiyacı her zaman olur sağlayıcılar sadece ddos koruma paketi satarlar fw karşılığı değil.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/07/2023 12:02

(@ersoy)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Router ile Sw farklı şeyler herhangi bir router alabilirsiniz cisco, huawei vs. Sonuçta müşterinin fw ihtiyacı her zaman olur sağlayıcılar sadece ddos koruma paketi satarlar fw karşılığı değil.

Yanıtınız için teşekkür ederim.Firmaya firewall maliyetli geldiği için bu alternatife yöneldik.Güvenlik riskini firma üzerine alıyor.Benim öğrenmek istediğim işimi görecek L3 özelliği olan router  ne takabilirim.Gönderdiğim cihaz modeli buna uygun mu.

Gönderildi : 21/07/2023 12:50

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

En uygun fiyatlı olabilecek Tplink, Zyxel, Ruijie kurumsal router modellerine bakın.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/07/2023 13:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Amaç sadece router ise firmanın durumu maddi durumu yoksa, netten ikinci el fortigate gibi bir cihaz alarak bu işi yapabilirsiniz. Metroyu burada sonlandırıp neti dağıtırsınız.

Ancak firmaya siz riskleri anlatın ki sonra size yansıyan bir problem olmasın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/07/2023 15:43

(@ersoy)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @www-rizasahan-com

Amaç sadece router ise firmanın durumu maddi durumu yoksa, netten ikinci el fortigate gibi bir cihaz alarak bu işi yapabilirsiniz. Metroyu burada sonlandırıp neti dağıtırsınız.

Ancak firmaya siz riskleri anlatın ki sonra size yansıyan bir problem olmasın.

Gerekli bilgilendirmeyi yaptım.Amacım şuan sistemi faliyete geçirmek sadece.

Gönderildi : 21/07/2023 15:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Ersoy bey herhangi bir Layer 3 Router alabilirsiniz, zaten yapacağı tek şey ip yönlendirme. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/07/2023 21:44

Paylaş: