Forum

Buluttaki sunucu il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Buluttaki sunucu ile local ağdaki bilgisayarları aynı ağda gösterme

9 Yazılar
5 Üyeler
2 Likes
401 Görüntüleme
(@ferhatesenlik)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Yeni bir sunucu aldık ve  bir barındırma firmasında tutuyoruz.

Kullanıcıların bazıları remote desktop ile bağlanıyor.

Local ağdaki networke bağlı yazıcılara yazdırabilmeleri için serverın erişimini sağlamam lazım.

Herhangi donanımsal firewall yok o nedenle nasıl bir yöntemle bu ağları birleştirebilirim.

Yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 20/07/2023 17:02

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

ipsec ile iki tarafı birbirine bağlayabilirsiniz. rdp yi vpn siz kullandırmamanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 20/07/2023 17:25

(@ferhatesenlik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@aytacarslan Üstadım herhangi donanım yok sadece modem var localde IPSec i nasıl kurabilirim.

Gönderildi : 20/07/2023 18:18

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

Özetle biraz yatırım yapmalısınız. Temel ihtiyacı bulduğunuz gibi iki tarafa da firewall konumlandırmalısınız sizi en az yoran yöntem bu olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/07/2023 20:07

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member

İbrahim hocamın da dediği gibi yatırım gerekli Fw yada Vpn bağlantısız RDP büyük güvenlik açığıdır. Bunun dışında internet üzerinde 3.party yazılımlar yada bazı google print uyumlu yazıcıları gösterebilirisiniz.

Gönderildi : 22/07/2023 16:51

(@ferhatesenlik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler İbrahim hocam Berkay hocam. Evet yatırım gerek sıkıntı da bu zaten olayı anlatmak ikna etmek ödenek almak o uğraşa girmemek adına sormuştum. Tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 23/07/2023 02:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Yanlış anlama ama neden uğraşıyorsun ki, olmuyor de çık, böyle müşterilerden kazanacağın paraya harcadğın zaman değmez ki?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2023 14:38

(@ferhatesenlik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Üstadım sonuna kadar haklısın. Hakketmeyen insanlara emek harcayıp sırf daha zengin olsunlar diye 50 takla atıp çözüm bulmaktansa bu işin bedeli budur yoksa olmaz demek lazım. Teşekkürler

Gönderildi : 24/07/2023 13:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Aynen, bende zamanında yapa yapa boşa vakit harcadığımı anladım, mutlaka her konuda bir çözüm veya uygun bir yöntem olabilir ama o çözümü bulmak veya uygulamak için harcanan zamanı düşününce aslında boşa kürek çektiğini anlıyorsun. Benim zamanımdan bir örnek, eskiden insanlar bu gün olduğu gibi mail sistemleri için sertifika almazdı, o zamanda 100 dolar civarındaydı, hadi olsun 300 dolar vs, şirket bu parayı ödemiyor diye tüm outlook programlarına tek tek şirketin internal ca kök sertifikasını import ediyorduk vs vs. Özetle adam 100 dolar vermiyor diye sen hammallık yapıyorsun. Oysaki yok kardeşim olmuyor desen o zaman da çıkıp birisi bunu söylese o zaman cevap verecek gücün olmalı, yani arkadaş bu yapılacak iş değil ki? Ama genelde IT çalışanları pek bunu diyemediği için gelişimleri de yavaş ilerliyor. Oysaki onun yerine sertifika konusunu öğrenirdi. Buna en iyi örnek TR de en az bilinen konuların başında sertifikalar ve IIS gibi konular geliyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/07/2023 22:13

Paylaş: