Forum

Brocade DS 200B Fib...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Brocade DS 200B Fiber switch hakkında.

6 Yazılar
2 Üyeler
4 Likes
664 Görüntüleme
(@black)
Gönderiler: 59
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Kullanmakta olduğumuz Brocade DS 200B fiber switchlerin konfigurasyonunu yedeklemek istiyorum. Switch in arayüzünde böyle bir seçenek göremedim. Bu ayarları hem yedeklemeliyim hem de nasıl geri yükleneceğini öğrenmem gerekli. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Gönderildi : 20/10/2020 09:46

(@cengizyilmaz)
Gönderiler: 73
Estimable Member

Hakan Bey Merhaba,

Yedekleme işlemi yapmanız için ssh ile switche bağlanmanız gerekmektedir ve ortamınızda bir ftp sunucu olması gerekiyor. Çünkü yedekleme işlemi için ftp protokülünü kullanmakta.

• SSH aracılığıyla SAN Switch’e erişelim.
  • ” configupload ” komutunu girelim.
  • Hangi protokolü kullanacağınızı belirtiyorsunuz
  • Host bilgisini giriyorsunuz
  • FTP Kullanıcı adını girelim.
  • Yedeğin nereye çıkarılacağına dair alanı belirtelim. Eğer anadizin ve config.txt olarak çıkmasını kabul ediyorsak direk Enter tuşu ile devam edelim.
  • “Section (all|chassis|switch [all])” hangisinin yedeğini almak istiyorsak o alanı belirtelim. Varsayılan seçili alan All olarak gelmektedir. Hepsini alacaksak enter ile devam edelim.
  • FTP parola bilgilerini girelim.
  • İşlem tamamlandı ve FTP sunucusunun ana dizinine config.txt nin geldiğini görebiliriz.

https://d8tadude.com/2015/06/30/backup-brocade-switch/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/10/2020 10:21
Hakan Uzuner, Recep YÜKSEL, Hakan Uzuner and 1 people reacted

(@black)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba. FTP ile ilgili adımların hepsini yaptım. config.txt dosyasınıda elde ettim. Fakat bende “Section (all|chassis|switch [all])”   gibi bir ifade çıkmıyor. Komutu elle yazdığımda da kabul etmiyor. Sorun ne olabilir?

Gönderildi : 20/10/2020 12:37

(@cengizyilmaz)
Estimable Member

Gönderen: @cengizyilmaz

“Section (all|chassis|switch [all])” hangisinin yedeğini almak istiyorsak o alanı belirtelim. Varsayılan seçili alan All olarak gelmektedir. Hepsini alacaksak enter ile devam edelim.

@black Hakan bey,

"config.txt" dosyasını elde ettiyseniz eğer yedeklemeyi başarılı şekilde yapmışsınız demektir.

Bazen yedekleme sırasında çeşitli hatalar verebiliyor. Brocade firmasının kendi kaynakları ise Anonymous olarak ftp bilgileri girilmesini gerektiğini ve bu şekilde config.txt dosyasını elde edebileceğini söylüyor.

Siz hatasız bir şekilde config.txt dosyasını elde etmişsiniz. Versiyon farklarından dolayı sizde yedekleme alanı seçeceğiniz kısım çıkmamış olabilir. Elinizde aynı marka model switch varsa "configdownload" komutu ile almış olduğunuz yedeği deneyebilirsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/10/2020 13:11

(@black)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim. O zaman sorun yok. 

Gönderildi : 20/10/2020 13:43

(@cengizyilmaz)
Estimable Member

@black Hakan bey,

Sorununuz çözüldüyse eğer "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyelerede kolaylık sağlamış oluruz.

Gönderildi : 20/10/2020 13:45

Paylaş: