Forum

Domainde Hp Yazıcı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domainde Hp Yazıcı Sorunu

14 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
847 Görüntüleme
(@DenizCaliskan)
Gönderiler: 97
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar
9-10pc lik bir odada 1 adet hp laserjet1018 ve 1 adet hp color laser jet 1600 yazıcı var. Bunlar bir bilgisayar bağlıdır.
Tüm pcler birbirlerini görüyor ve domaindedir.Kullanıcılar sınırlandırılmış hesaplar kullanmaktadır.
Yazıcıların baglı oldugu pc de adminde ve kullanıcı hesabında yazdırma konusunda herhangi bir sıkıntım yok ancak bu pc üzerinden yazıcıları paylaşıma açıyorum ve diğer domaindeki pc ler kullanıcı hesapları ile bu yazıcılardan yazamıyorlar, gönder deyince yazdırılıyor ekranında takılıp kalıyor. Ancak bu durum sadece kullanıcı hesabıyla actıkları zaman gecerli. Admin hesabıyla acıtıgımız zaman bir sorun yaşamıyoruz. YAzıcıların güvenlik sekmesinden everyone'a tam yetki verildi. Dizinde listeleme seceneği seçili.
Bu sorunu cozmem için ne yapmam gerekir?
Şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 21/01/2009 15:35

(@GokayAtatekin)
Gönderiler: 100
Estimable Member

merhaba

benzer sorunla bende karşılaştım ama tam aynsı değil ama adminle yazıcı tanımladıkdan sonra birde kullanıcı hesabı ile tanımla ve ağ yolunu  \\bilgisayarın ismi\printer paylaşım ismi olarak girersen problem kalmayabilir. yazdırmama sebebi kulanıcı şifrelerinin farkılı oluşandan olabilir

şifreler farkılı olduğundan bilgisayara bağlanamıyor ve printerı görsede döküm alamıyor tekrar dene istersen

Gönderildi : 21/01/2009 15:48

(@DenizCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Evet 2gündür denediğim yöntemler arasında dediğiniz yöntemde vardı yani onuda denedim ama olumlu bi sonuca ulaşamadım.

Dizinde bul olarak değilde, direk yazcının pc sinin ip sini ve yazıcı paylaşım ismini yazıyorum,yazıcı yukleniyor clienta ancak sorun böylede düzelmiyor.

Bir mail grubunda okumuştum yazıcı paylaşım ismini değiştirin diye, onuda denedim ama olmadı.

Clientlerde hem admin hesabında hemde user hesabında yazıcıyı yukluyorum. Admindeyken yazdırıyor  userda yazdırmıyor.

Birde şu dikkatimi çekti. Yazıcının baglı oldugu pc de  admin hesabından yazıcıları yuklersek-tanımlarsak user hesabıyla acıncada görebiliyorum. Ancak clientlerde böyle olmuyor. Her iki hesab içinde ayrı ayrı tanıtmam gerekiyor.

Edit: Şifreler tüm clientlar için aynıdır ama ben ip numarasını ve yazıcı ismini yazarak tanıttıgım zaman şifre vs. sorulmuyor bana. Bu olay ne zaman olmaktadır acaba?

Gönderildi : 21/01/2009 15:59

(@GokayAtatekin)
Estimable Member

benim başıma gelen olayda \\ip numarsı ve \paylaşım ismi verdiğim zaman clint için kullanıcı adı ve şifresi isityodu

ben kurlumları \\kullanıcı ismi\paylaşım ismi olarak kurudm sorunum kalmdı direk bağlanıp kurlumu yapılıyor

Gönderildi : 21/01/2009 18:06

(@DenizCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

http://www.cozumpark.com/forums/thread/38785.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/60806.aspx

Burdaki sorunların aynısını yaşıyorum neredeyse, ama bu konularda bir geri dönüş olmamış.

Bu uyarının sebebi nedir acaba?

Gönderildi : 21/01/2009 18:36

(@GokayAtatekin)
Estimable Member

valla bende ki sorun şöyle idi

ben kullanıcya printerı kurdum fakat döküm almak isterek printer hata sı veriyo kalıyordu başlat çalıştırdan \\ printerın bağlı olduğu ip yazınca karşıma çıkan ekranan kullanıcı adıve şifreyi girince printerdan döküm alabiliyodum

sonradan printerı \\ ip adresi \ paylaşım ismi yerine \\ kullanıcı adı yzınca direk olarak geldi ve tüm tanımları o şekilde yaptım sorun düzeldi

ben güvenlik ayarların böle bir prblem görmedim ama domian üzerinde kullancı ayarlarında problem varsa ona bakman gerekebilri

Gönderildi : 21/01/2009 20:39

(@DenizCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim ancak,

Sorun devam ediyor 🙁

Gönderildi : 22/01/2009 03:35

(@fatihyilmaz)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Merhaba aynı sorun bende de var.  user kendi makinasına baglı usb yazıcıdan çıkış alabiliyor. ama yan masadaki başka bir user paylaşıma açtığım ve eklediğim yazıcıdan çıkış alamıyor. şöyle bir ayrın tı paylaşıyım aslında alabiliryor ama yazıcının kurulu olduğu bilgisayarı 1 kere yeniden başlatmak gerekiyor. bu nasıl bi iştir anlamış değilim network yazıcılarımda bi sıkıntı yok direk yazıyor. ama usb yazıcılarım 3 farklı yerde aynı hata yuzunden yazmıyor.  ?    Not : bu arada tüm yazıcılarım kendi bağlı oldukları pc de yazıyolar.  varsa bunun çözümünü bilen bize yardım edebilirmi saygılar teşekkürler....

Gönderildi : 20/03/2009 23:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Printer in bağlı bulunduğu bilgisayarda Local Administrators grubuna, o printer dan çıktı alacak olan kullanıcıları ekleyin.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 21/03/2009 00:47

(@DenizCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ben sorunu şu şekilde çözdüm, sizlerde deneyip sonucu buraya yazarsanız çok iyi olur.

Clientlere bu yazıcıyı lokal yazıcı gibi tanıttım. Şöyleki,

Yazıcı Ekle

Daha sonra  yazıcı kurulu olan makineden driveler yüklenecek. Ve sanki ağ yazıcınız lokalde çalışıyormuş gibi çalışmaya başlayacak.

Böyle bir çözüm buldum-uyguladım ve çalıştırdım.

Hp ye sorarsanız;

Hp1600 marka yazıcının ağ desteği yokmuş o yüzden ağ üzerinde çalışmaması normalmiş. Ethernetli bir yazıcı almamızı önerdiler ama tabikide herşeyin bir çözümü vardır. 🙂

Kolay gelsin

Gönderildi : 21/03/2009 02:51

(@fatihyilmaz)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Evet Deniz beyin tarifi işe yaradı. Teşekkürler görüşmek üzere

Gönderildi : 23/03/2009 18:17

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

merhaba

deniz bey ,son uygulamanızda çıktı alabilecek userları yazıcının bağlı oldugu pc de local admin olarak şuanda tanıtılımı değilmi ?.gerek kalıyormu sadece onu öğrenmek istiyorum.

Gönderildi : 24/03/2009 14:40

(@DenizCaliskan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yok hayır. Yazıcının bağlı olduğu pc de, clientler lokal admin olarak tanıtımış değildir.

Kolay gelsin

Gönderildi : 24/03/2009 22:29

(@HakanUXUN)
Gönderiler: 4
New Member

Merhaba Bu sorunu bende yaşadım LaserJet 1018 modelinde.

Forumda sunulan çözümlerden network userı Local makinaya yani printerin bağlı olduğu makinaya LocalAdmin yaptım.Oldu.düzgün çalıştı.

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/05/2009 14:38

Paylaş: