Forum

3 COM Switch 3C1730...

Bildirimler
Hepsini Temizle

3 COM Switch 3C17300A yönetilebilirliği hakk.

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
457 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba ;

3 COM Switch 3C17300A modeli bir switch'im var. Bu switch yönetilebilinir özelliği varmıdır acaba arkadaşlar. Ürünün kutusundan

bir adet cd çıktı ama yönetmek için programmıdır acaba, incelemedimde cd'yi açıkçası. Ve ürünün arkasında da VGA girişide mevcut.

Neden sorduğuma gelirsek, network ağında yer alan bir Xp Pro Client var. Ve bu client devamlı olarak Rapids...sitesinden Flashget aracılığıyla

download yapmaktadır. Bu Client'ı 3COM Switch'i kullanarak bloke edebilirmiyim mesai bitiği zamanlarda. ( Tabii yönetebilirliği var ise switchin)

Yada başka bir çözüm yolu önerebilirmisiniz bana. Windows 2000 Advanced Server'ım var, daha önce ISA kurdum başka bir PC'ye ama çok problem açtı bana, kaldırdım. Bunun bir çözüm yolu olmalı diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

Mert

Gönderildi : 22/01/2009 13:21

(@kadriKUSAK)
Gönderiler: 80
Estimable Member

merhaba,

com port dan bağlanarak yapabilirsin

bit per second değerini öğren, hyper terminal ile bağlanarak manage edebilirsin.

Gönderildi : 22/01/2009 15:14

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

com port dan bağlanarak yapabilirsin

bit per second değerini öğren, hyper terminal ile bağlanarak manage edebilirsin.

Kadri Bey Hyper Terminal kullanmak hiç nasip olmadı. Yönlendirmeniz konusunda ayrıntılı açıklama yapma imkanınız var ise çok sevinirim

Saygılar...

Gönderildi : 22/01/2009 15:46

(@kadriKUSAK)
Estimable Member

start -> programs -> Accessories -> Communications -> Hyper terminal

com port u seç. bit değerini yaz, switch e bağlanacaksın

menu yazıp enter a basarsan liste gelir.

Gönderildi : 22/01/2009 16:21

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

start -> programs -> Accessories -> Communications -> Hyper terminal

com port u seç. bit değerini yaz, switch e bağlanacaksın

menu yazıp enter a basarsan liste gelir.

Kadri bey sakın yanlış anlamayın, sizide meşgul etmek istemem ama şunu söylemek istiyorum. Dediklerinizi harfiyen yaptım. Ki Şöyle ;

Hyper Terminal - Yeni Bağlantı

Ana Bilgisayar : (( ip adresi ))

Bağlantı Noktası No : 23

Bağlanırken Kullan : Com 1 veya TCP/IP (Winsock)  _Ben burda TCP/IP olanı seçiyorum A.Bilg. ip yazıyorum

Gelen HATA : **** ip'ye bağlanamıyor bağlantı noktası 23  (( Böyle bir hata alıyorum.)) Fakat modemin ip'sini yazdığım zaman arayüz şifresi geliyor ve ona girebiliyorum.. Sorun nerde acaba, yanlış bir şeymi yapıyorum... Siz Com Portu seç demişsiniz, bağlanırken kullanda sadece COM1 çıkıyor... Ben bu işlemi farklı bir client'tan yapıyorum bunuda dip not olarak söyleyeyim dedim. Şu olayı bir çözebilirsek çok iyi olacak. Full download yapıyor bir client, adam dinlemiyor beni çünkü patronun kardeşi.. Hiç önemli değil isterse patron olsun. Ben patronun messengerını yasakladım kardeşininde şu download olayını bi bloke edebilsem çok iyi olacak. Kafanı ağrıttığım ve zamanını aldığım için kusura bakma lütfen Kadri bey.

Saygılarımla...

Gönderildi : 22/01/2009 16:59

(@kadriKUSAK)
Estimable Member

com1 seçeceksin. ip değil

com1 seçtikten sonra. bit per second değerini seçerek. bağlanacaksın

Gönderildi : 22/01/2009 17:18

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

com1 seçeceksin. ip değil

com1 seçtikten sonra. bit per second değerini seçerek. bağlanacaksın

com port için ara kablo kayıp olduğu için şu an için bir şey yapamıyorum. Kabloyu bulduğum zaman elimde olan bir program var bu işimi görebilirmi SecureCRT yazılımı.... Yoksa senin dediğin yoldamı denemem gerekir. Teşekkür ederim alakanıza.

Saygılar...

Gönderildi : 22/01/2009 18:22

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Switchin kendi yönetim programı yok mu elinizde?

Gönderildi : 22/01/2009 19:48

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Switchin kendi yönetim programı yok mu elinizde?

Merhaba Sinan Bey ;

Switch'in yönetim programı belkide var, ama fırsat olupta incelemedim. Ürünle birlikte bir CD' çıktı içinden ama hiç bakmadım Cd'ye. Belkide bakmalıyım. Cd'nin üzerinde yazan '' SuperStack 3 Switch 4200 Family '' . Belki forumda bu Switch'i kullanan vardır beni yönlendirir diye düşündüm. Hazırcısın diyebilirsin fakat inanın işlerin yoğunluğundan hiç ilgilenmedim. Çözümpark'a girince soracaklarım neler olabilir diye düşündüm ve Switch geldi aklıma. Grup şirketlerimiz arasında koşuşturma nedeniyle vakit ayıramadım anlayacağınız.

Cd'den çıkan programı upload ettim, link ise budur.

Saygılarımla.

Gönderildi : 22/01/2009 20:24

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Yok hazırcılık falan değil kastetmek istediğim. Belki kendi programını kullanmanız daha kolayınıza gelir onu demek istemiştim.

Gönderildi : 22/01/2009 21:07

(@saitcinar)
Gönderiler: 195
Estimable Member

secure crt tabii ki işinizi görür.

hem seri bağlantılar için(com port) hemde telnet ssh gibi servisleri çalıştırabilmek için gayet güzel bir program

Gönderildi : 22/01/2009 23:15

Paylaş: