Forum

Dosya Paylaşımı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya Paylaşımı

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam;

Networküm içerisinden paylaştırılmış dosyalarım mevcut.. ve paylaşımlar sorunsuz bir şekilde kullanılıyor.. bazen kullanıcı paylaşımı tekrar ulaşmaya çalıştığında "bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir" gibi bir cümle kuruyor.. Bu hatayı neden verir diye araştırma yaptığımda Microsoftun sitesinden bulunan ( http://support.microsoft.com/kb/318030/tr ) makaleyi okudum.

bu hatayı alınca ben bilgisayarları yeniden başlattığımda hiçbir sorun olmuyor.. Düşüncem bir worm veya spy veya başkabirşey dosya paylaşım servisini kilitliyor yada kullanılmaz hale getiriyor. yeniden başlattığımda servis restart olduğundan dolayı herşey normale dönüyor.. bu noktada bu hata ile karşılaşan başka bir arkadaş varmıdır.Çözüm önerileriniz nelerdir..

Gönderildi : 21/01/2009 11:07

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Günaydın ;

Anti-Malware programını indirip kullana bilirsiniz , bu konuda gerçekten çok iyi bir anti spy worm ve trojan temizleyici ....

Aynı zamanda da "amvo kill " programını kullanabilirsiniz ...

Gönderildi : 21/01/2009 11:38

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Ek olarak Spyware Doktor tavsiye ederim.

Gönderildi : 21/01/2009 14:24

(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

İşe yaramadı.. başka önerileriniz?

Gönderildi : 26/01/2009 13:04

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member

Peki bu sorun bir bilgisayardamı oluyor yoksa tümündemi.
Bu sorun olduğunda diğer ağ kaynakları sorunsuz çalışıyormu.
Eğer hepsinde oluyor ve diğer uygulamalardada sorun yaşıyorsanız shwich  veya ağ paylaşımlarınızı aldığınız bilgisayara yoğunlaşın derim.

Gönderildi : 26/01/2009 15:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,
Böyle bir sorunla geçen hafta bende karşılaşmıştım.Ortamdaki tüm pclerin network kablolarını teker teker çıkarıp combofix ile temizledikten sonra sıkıntı ortadan kalkmıştı.Denemenizi öneririm.Umarım faydalı olur.
Portaldan erişmek için buraya bakabilirsiniz.
İyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/01/2009 15:46

Paylaş: