Forum

Ana Makinada İntern...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ana Makinada İnternet Bağlantısı Kopuyor(Masraflarıma Yazık Aylardır Çözemedim)

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
466 Görüntüleme
(@ihsanAscioglu)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar daha öncedende yazmıştım ama sorunum hala devam ediyor. internet cafe işletiyorum.2 adet 24 port gigabit switch var.Birinci switch modeme ikinci switch ise birinci switchye kablo ile bağlı.Sorunum ana makinada internete girmiyor yani 3-4 sn tutukluk yapıyor.Bu günde 2 bazen 3 bazen ise bir gün olmayıp diğer günler oluyor.

1-İki adet farklı ethernet kartı olan ana makina denedim onda sorun yaptı.

2-2 adet cisco ve zzyxel switch aldım onları taktım onda sorun verdi.

3-2 adet farklı yerlerden dolaştırarak internet kablosu cektim sorun devam etti.

4-win 7 win8 win10 kurdum farketmiyor aynı hatayı veriyor.

5-Bugün ilk defa benim bağlantımla aynı anda bir tane daha client makinanın bağlantısı koptu.

6-Switch modemi güç kaynağına bağladım sorun devam etti.

7-Güç kablolarını sıfırlarıyla değiştirdim düzelmedi.

8-Kafe yönetim programını değiştirdim aynı sorun yine devam etti.

Nasıl oluyorda sadece ana makina etkilenebiliyor.Yönetilebilir switch alsaydım acaba çözüm olurmuydu?

Başka neler yapabilirim sorunu nerelerde aramalıyım?

Gönderildi : 01/12/2015 03:06

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Problem yaşadığınız makinanın ethernet kartının yada bağlı olduğu portun hızını 100Mbps'a düşürüp denediniz mi? Denemedi iseniz birde böyle deneyin. Toprak ölçümlerinizi yaptırın. Sağlam olduğundan emin olun.

Gönderildi : 01/12/2015 11:36

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Sorun yaşadığınız makinadan gün boyu devam edecek bir ping testi başlatın. Mesela modem ip adresiniz 192.168.1.1 olsun. 2 tane komut satırı açın birine ping 192.168.1.1 -t diğerine ping 8.8.8.8 -t yazın ve komut satırları gün boyu açık kalsın. Sorun yaşadığınızı tespit ettiğiniz an bu iki ekranı kontrol edin ve sonucu bizimle paylaşın.

Bu bize iletişimin tamamiyle kopup kopmadığını anlatır. Eğer iletişim devam ediyorsa ve siz internet sorunu yaşıyorsanız DNS lere bakmak gerekiyor.

Gönderildi : 01/12/2015 12:11

Paylaş: