Forum

G.Shdsl Modem Yapıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

G.Shdsl Modem Yapılandırması

33 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,674 Görüntüleme
(@AngelOfDeath)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

siz kurdunuzda hocam 8 li ip gurubu modemde gözüküyormu

Gönderildi : 27/09/2008 18:10

(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member

hayır gözükmüyor.

Gönderildi : 27/09/2008 18:11

(@AngelOfDeath)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kurulum bitip internete
bağlandıktan sonra modemin yerel 192.168.1.254 şeklindeki iplerini
telekomdan aldığımız 8 adet ip ile değiştirmemiz gerekiyor. Bunuda dhcp
üzerinden yapıyoruz aşağıda gördüğümüz gibi

Önemli Not : Modemimizin
Nat özelliğini kapatıyor ve RIP bölümünden RIP v2 multicast bölümünü
işaretliyoruz aşağıda resimdeki gibi aksi taktirde sonradan almış
oldğunuz 8 lik ip bloğunuzda ki ipler çalışmayacaktır. Detaylı Bilgiyi
modemi aldığınız firmadan da alabilirsiniz.

Bundan sonra bilgisayarımızın iplerini aşağıdaki gibi elle yapılandırıyoruz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra internete bağlanabiliyorsanız her şeyi düzgün yapmışsınız demektir

yukarda yazılanlar başka bi makileden alıntı burasına da benim kafamı karıştırıyor aslında iyi bi uyku çeksem düzgün kafayla yapacamda acilen bugun bitirmem lazım

Gönderildi : 27/09/2008 18:37

(@AngelOfDeath)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sabrınıza ve yardımlarınız için gerçekten çok teşekür edelim hocalarım [:D] başardım bu iş buraya kadar [:D] artık büttün gün bu sitedeyim kabul ederseniz güzel bi makale yazmak isterim resimli bi şekilde  son bi sorum olcak saun istediğim gibi yerel ağ yöneticisen 8 iplerden birini yazıyorum ve onla bağlanıyorum peki benim gerçek ip adresim ne olacak [:D] lisans gitti galba 😀 yere ağda onu yazdığımda kabul etmiyor

Gönderildi : 27/09/2008 18:49

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Çözmeniz güzel. Ne yaptığınızı ve ne sorduğunuzu anlayamadım.

Elbetteki her gün burada olabilirsiniz, bundan memnuniyet duyarız, lakin biraz serin kanlı olmakta fayda var 🙂

İsterseniz önce tane tane anlatın ne yaptığınızı ve sorunuzun ne olduğunu güzelce ifade edin.

Makale konusunda belirli kriterler var uyulması gereken, uygularsanız sorun değil, inceleriz.

İsterseniz siz gidip dinlenin, sonra devam edelim..

Gönderildi : 27/09/2008 19:26

(@AngelOfDeath)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sorun yok hemde hiç bir sonrun banna ne oldu bilmiyomama önüme çıkan sorunu direk yapmaya başladım allah razı olsun hocam bannane yaptınızı bilmiyom ama süper bişey oldu [:D]

Gönderildi : 27/09/2008 19:41

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Buranın havasından, suyundan etkilenmemek mümkün değil. [:)]

Zamanla daha iyi olacaksınız.

http://www.cozumpark.com/forums/21/ShowForum.aspx

Gönderildi : 27/09/2008 19:54

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

Ek olarak G.hdsl in 4 MB update i çıktı.Modem değişiyor yalnız.

saygılar.

Nezih Merhaba ;

bu bilgi ile alakalı bir link var mı telekomdan baktım göremedim

hizmete başladılarsa ve bulunduğum yere veriyorlarsa çok iyi

Gönderildi : 27/09/2008 20:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Sistemı ıstedıgınız  gıbı calıstırmanıza sevındım aslında gec kalmamış olsadım modem dekı NAt ozellıgını kaldırmanız  gerektıgı konusunda bılgı yazacaktım ama baktım sorunu cozmussunuz guvenlık konusunda bır uygulama yaptınız mı  kı  sıstemın su calısma  seklı ıle  butun portlar vs acıkta bulunmaktadır.Eger sadece web hostıngı yapacak ısenız  modem ıle server(lar)  arasına  bir firewall koyabılırsınız.

Teşekkürler.

Gönderildi : 28/09/2008 07:46

(@AngelOfDeath)
Eminent Member
Konu başlatıcı

herzman önerilere açıpım hocam sağolun saun lık güvenlik sorunu var 1 hafta kadar bi ateş durvarı yazılımsal ve donanımsal aygıt koyacaz şimdilik önümde söle bi sorun var sık sık bağlantı kopuyor gibi geldi ama suan cpaneli kuruyorum tekrar bakacam bağlantı kopuyormu  diye kopuyorsa işim sakata bağlar [:'(] bu konuda yorum yaparsanız sevinirim

Gönderildi : 28/09/2008 16:43

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Cihaz üzerinde hat gidip geliyorsa telekomla görüşün. Cihazınızın da yeni bir firmware upgrade ihtiyacı olup olmadığını kontrol edin.

Gönderildi : 28/09/2008 17:10

(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Biz telekoma bağlı olan bir servis sağlayıcı üzerinden bi müşterimize 4 mg g.hdsl bağlattık.Telekomla görüşürseniz sizi doğru yöne yönlendirceklerdir.

Gönderildi : 28/09/2008 19:35

(@AngelOfDeath)
Eminent Member
Konu başlatıcı

server çok hızlı herşey süper çalışıyor fakat ns ayarlarını ilk başta düzgün açlışırken sonradan nsler modeme yönlenmeye başladı ve site ler açılmıyor bunun nedeni nedir acaba

Gönderildi : 29/09/2008 20:04

(@kubilayozgur)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Eser Hocam Merhaba,

Forumda cevap ararken sizin cisco 878 de olsa hemen söylerdim şeklindeki yazınızı gördüm.Bizim cisco 878 modem ve coklu ip miz var vede bunu bi türlü çalıştıramadık.Vlan1 kısmına verilen 8 li ipden birini girip bilgisayarlara digerlerini verince normal çıkış yapıyor ancak reel ip ile değil.Dhcp den normal ip alır gibi gidiyor.Bu hususta bir öneriniz varmı acaba ?

Gönderildi : 18/10/2012 19:00

Sayfa 2 / 2
Paylaş: