Forum

g shdsl metro bagla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

g shdsl metro baglantısı

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

G shdsl ile metro arasındaki baglantının mantıgı nedir. G.dat tarafınada router kullanmamıza gerek varmı, yoksa modem bu işi yaparmı

(Modem : Zyxel 792H )

Gönderildi : 25/09/2008 20:20

(@EmreYILMAZ)
Gönderiler: 200
Reputable Member

Mrb G.dat tarafında router a gerek yok modem işinizi görecektir aşşağıda yazdığınız modem ve model harika kolay gelsin

Gönderildi : 25/09/2008 20:32

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Peki Zyxel modemde ne gibi bir ayar yapılması gerekir. kısaca anlatabilirmisiniz ?

Gönderildi : 25/09/2008 21:03

(@EmreYILMAZ)
Gönderiler: 200
Reputable Member

Normal modem gibi ayarları farklı bir uygulama için ise tabikide yardımcı olabilirim

Gönderildi : 25/09/2008 22:47

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Sonuç olarak bahsi geçen cihazda routing yaptıgı için onuda bir nevi router sayıyoruz... Yani illa cisco olmasına gerek yok burdaki mantık routing yapabilmesidir ki o cihaz çok güzel yapar....

Ama işte cisco başkadır başka......

Gönderildi : 26/09/2008 01:00

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Sevgili Hocalarım,

Bir gencin daha bilişim sektöründen sogumaması için Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Metro- G.Shdsl baglantısını bir türlü yapamadım.

Yapı olarak Merkezde Telekom Metro Switch-Router var. Şubede ise Zyxel 792h var. Nasıl bir yol izlemeliyim. Routerda ve g.dat Modemde config yapmam gerekiyor. Hiçbir yerden Destek alamadım bu konuda.

Düzeltme : Telekomdaki işini bilmeyen Teknikerlerin verdiği yanlıs VLAN ID si yüzünden az daha mesleği bırakacaktım 🙂 Sonunda basardım.

Gönderildi : 21/10/2008 15:40

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Sevgili Hocalarım,

Bir gencin daha bilişim sektöründen sogumaması için Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Metro- G.Shdsl baglantısını bir türlü yapamadım.

Yapı olarak Merkezde Telekom Metro Switch-Router var. Şubede ise Zyxel 792h var. Nasıl bir yol izlemeliyim. Routerda ve g.dat Modemde config yapmam gerekiyor. Hiçbir yerden Destek alamadım bu konuda.

Düzeltme : Telekomdaki işini bilmeyen Teknikerlerin verdiği yanlıs VLAN ID si yüzünden az daha mesleği bırakacaktım 🙂 Sonunda basardım.

Geçmiş olsun. Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 21/10/2008 18:27

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Sevgili hocalarım, Dün çalışan config'i gecerli bir sebepten dolayı sildim ve bugün aynı confi'i yaptım ama calısmadı 🙁 farkındayım çok sacma bir durum fakat aynen öyle oldu.. Bu işi saglam yapan elinde config olan biri yokmu ya 🙁

Gönderildi : 23/10/2008 01:32

Paylaş: