Forum

Aynı internet hattı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aynı internet hattını kullanama

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
569 Görüntüleme
(@Mert_Ozsoy)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba, kurumsal bir firma var bu firmanın aynı  cadde üzerinde iki ofisi var ikiside ayrı ınternet aboneliği ile  internete erişiyorlar buda firmaya yuk oluyor şimdi arka caddede bir ofis daha açtılar  bu sefer orayada internet çekmek gerekiyor ama firmaya yükü çok oluyor.

Mesafe çok olduğu için cat5 6 felan veri kaybı yaşatması çok muhtemel. Accsess point ilede kablosuz görmüyor kablo ile çeksek yine dediğim gibi veri kaybı yaşatıyor.

Sorum şu aynı hattı kullanarak bir önceki ofislerindeki hattı kullanarak aynı interneti nasıl kulllantırtabilirim. Benim bilmediğim bir cihaz olabilir diye sorma gereği duydum teşekkür ediyorum. 

Gönderildi : 25/02/2015 14:08

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Ofisler arası mesafeleri ön görerek tepe noktalara yerleştirilecek vericiler  ile çözüm olabilir.

Kablosuz ağ çözümleri tarafında  AirMax NanoBridge M5-22 NB5-22 şöyle bir ürün yardımcı olabilir.

Gönderildi : 25/02/2015 14:37

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Uğur Hocam'a ek olarak Xentino A400N dış ortam access pointlerini öneririm. Bir birini gören noktalarda 3-4 km'ye kadar verimli şekilde çalışıyor. 

Gönderildi : 25/02/2015 14:47

(@Mert_Ozsoy)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Uğur Hocam'a ek olarak Xentino A400N dış ortam access pointlerini öneririm. Bir birini gören noktalarda 3-4 km'ye kadar verimli şekilde çalışıyor. 

Hocam daha önce dış ortam ac ap kullanmadım. nereden temine debilirim araştırdım pek elle tutulur bişey göremeidm. Sizin bildiğiniz varmı?

Ayrıca dış ortam aplerde kullanım nasıl cat 5le aşşağı ofise kablomu çekmem gerek

Gönderildi : 25/02/2015 16:51

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

Dış ortam AP'yi çatıya yerleştirip CAT6 kablo sizin sisteminize girecek şekilde konuşlandırıyorsunuz, 

Bu sistemleri kuran firmalar var, profesyonel destek almanız sizin açınızdan daha sağlıklı olur. 

Gönderildi : 25/02/2015 17:51

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Mert Bey ;

Dış ortam AP ile iç ortam AP kurulumları teknik olarak benzer seviyede. Çatıya kadar Cat6 kablo çekmeniz gerekli. Genelde bu ürünler PoE adaptör ile beslenir. Yani ek olarak enerji kablosu çekmenize gerek kalmaz. Benim size önerdim ürün de PoE çalışıyor. Bu üründen temin ederseniz, distribütör kurulum konusunda yardımcı olabilir. Ya da Erkan Bey'in söylediği gibi profesyonel bir firmadan hizmet alabilirsiniz. 

Gönderildi : 25/02/2015 19:48

Paylaş: