Forum

Draytek 2850 İntern...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Draytek 2850 İnternetExplorer HTTPS problemi.

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
507 Görüntüleme
(@EmrahOzgiray)
Gönderiler: 62
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba;

Ofisimizde 2850 firewall kullanıyoruz. Sosyal medya siteleri hem IP bazlı hem isim bazlı filtrelenip bloklanıyor. Ancak InternetExplorer ile gezinen kullanıcı HTTPS ile tüm yasaklı sitelere girebilmektedir. Bu problemi tecrübe edip çözen veya fikri olan arkadaşlardan yardım rica edemiyorum. Draytek tarafı ile sorunu çözemedik malesef.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 11/02/2015 19:43

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

web content filter lisansı alın. 2860 kullanıyorum ve htts leri yasaklayabiliyorum.

Bir de buraya bakabilirsin;

http://forum.draytektr.com/index.php?topic=89.0

Gönderildi : 06/03/2015 12:36

(@EmrahOzgiray)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Emrah Hocam Merhaba;
WCF Lisansımız var. Sadece Explorer de böyle bir sıkıntı yaşıyoruz. Problemi HTTP Proxy lere block koyarak çözmeye çalıştım bu seferde bir çok sitede problem yaşamaya başladık. DNS filter özelliği aslında bu işe yarıyor ancak bu özelliktede şöyle bir handikap oluyor. Tüm IP bloğuna filtre uyguladığı için izinli IP lerimde kurallarımdan etkileniyor.

Başka fikriniz varmı ve ya kurallarınızın detaylarını paylaşırmısınız rica etsem. Teşekkürler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/03/2015 14:44

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Sadece exlorerda oluyorsa ve diğer tarayıcılarda çalışıyorsa kurallarınız doğru. Belki draytek üzerindeki firmware güncellenirse sorun giderilir. Firmware güncellerken dikkat etmenz gereken nokta, .all uzantılı dosyayla güncelleyin. .rst ile yaarsanız fabrika ayarlarına döner.

Sorun çözülmezse bu aşamada Ertan Erbek hocamıza danışabilirsiniz. 

Gönderildi : 06/03/2015 16:18

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Explorer üzerinde özel bir tunnel yazılımı kullanmıyorsanız yada kendisi doğa olarak tünellemiyorsa bu pek mümkün değil.

Gönderildi : 10/03/2015 02:10

(@EmrahOzgiray)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Extra bir tunnel yazılımı yok standart ayarlarda herşey. Bu durumda cihazın çöpten farkı kalmıyor bu anlamda...

Gönderildi : 13/03/2015 15:33

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bir noktada yanlışlık vardır kesin.

Gönderildi : 14/03/2015 23:54

(@EmrahOzgiray)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yanlışlık yok Ertan bey draytek tarafıyla uzunca süre yazıştık ie nin kesemediğini söylediler. Üst modellere bu özelliğin eklendiğini draytekin 2850 için bu anlamda şimdilik bir geliştirme yapıp yapmayacağını bilmediklerini, ticket açıp beklediklerini belirttiler...

Gönderildi : 16/03/2015 12:29

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

İnternet explorer proxy ayarlarınız nedir? Sorunu yaşadığınız kullanıcının ie proxy ayarlarını kontrol edebilir misiniz?

Gönderildi : 16/03/2015 13:09

(@EmrahOzgiray)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Proxy ayarlarımız default ayarlarda harhangi bir ip ve bağlantı noktası yok. Zaten tüm kullanıcılardada ayarlar default.

Gönderildi : 16/03/2015 13:44

Paylaş: