Forum

QNAP Login Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

QNAP Login Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
958 Görüntüleme
(@KamilEligul)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sirketimizde QNAP NAS Sunucu kullaniyoruz. Windows Explorer ile \\192.168.1.200 ip adresini yazdigimda QNAP'a ulasiyor ve tüm klasörlere erisebiliyorum. Fakat masaüstündeki Ag Baglantilari üzerinden QNAP Sunucuya erismek istedigimde bazi pc lerde QNAP'i buluyor bazilarinda ise bulamiyorum. QNAP sunucuyu listede bulmam durumunda klasörlerden herhangi birine tikladigimda kullanici adi sifreyi soruyor, bilgileri dogru girmeme ragmen erisimle ilgili hata veriyor ve klasörü acamiyorum. Fakat IP adresi üzerinden QNAP'a eristigimde hicbir sorun yasamiyor, tüm klasörlere erisebiliyorum. Calisanlar ise aliskanliktan dolayi israrla ag baglantilari üzerinden erismek istiyorlar. Windows 8 olan pc lerde bu sorun daha fazla yasaniyor. WORKGROUP yapi var yani AD kullanmiyoruz. Win7 de bu sorunu nerdeyse hic yasamadim. Daha cok Win8 bu sorunu yapiyor. WIN8 PC lerde Ag Baglantilari üzerinden QNAP Sunucunun verdigi bu erisim hatasini nasil giderebilirim?

Antivirüs+Firewall hepsini iptal edip denedim ama yine sonuc alamadim.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkürler.

Gönderildi : 21/01/2015 13:07

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Ağda görünmeme sorunu o client ın ağ özelliklerinden ağda bulma özelliğinin kapalı olması ile ilgili olabilir. Kullanıcı adı şifreyi yazarken kullanıcı adının başına NAS cihazınızın adını yazıp denediniz mi? Örn; QNAPNAS\oguzhan gibi.

Gönderildi : 22/01/2015 00:54

Paylaş: