Forum

Türk Telekom F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Türk Telekom Fiber internet AKK hakında düşünceleriniz?

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba, firmamız fiber internet adil kullanım kotasına hemen hemen her ay takılmakta, paket değişikliğine mecburi bir geçiş görünüyor sanki tarafımızdan. gerekli kısıtlamaları forti üzerinden yapmamıza rağmen AKK(Adil Kullanım Kotası) yenemedik bir türlü. Tavsiyeleriniz ne olabilir?

FortiGate 80C üzerinden neler yapabilirim?
Kurumsal tarife olarak öneriniz varmı?
Bu durumla karşılaşmamam için genel olarak kullanıcılarda ve local sistemimizde nelere tekrar göz atmalıyım?

Değerli yardımlarınızı ve önerilerinizi beklemekteyim.
Teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/01/2015 17:14

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

GRID Telekomda AKK olmayan hatlar var onlardan alabilirsiniz.

Gönderildi : 19/01/2015 17:52

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

İş dışında download yapanları, video, müzik vs. erişimlerini engelleyin. Tabii ki bunlara rağmen yine de sınırsız bir internet bağlantısı olması da gerekir.

Gönderildi : 19/01/2015 18:59

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Sizin yerinizde olsam bu kadar kuralla firewall'umun performansından yemek yerine kota arttırımına giderim veya kotasız olan limitsiz tarifeleri seçerim. Her operatörde limitsiz tarifeler var.

Günümüz şartlarında Kurumsal tarife olarak tek ürün Metro Ethernet yani simetrik fiber hizmetidir.

Arkadaşlar merhaba, firmamız fiber internet adil kullanım kotasına hemen hemen her ay takılmakta, paket değişikliğine mecburi bir geçiş görünüyor sanki tarafımızdan. gerekli kısıtlamaları forti üzerinden yapmamıza rağmen AKK(Adil Kullanım Kotası) yenemedik bir türlü. Tavsiyeleriniz ne olabilir?

Bu durumla karşılaşmamam için genel olarak kullanıcılarda ve local sistemimizde nelere tekrar göz atmalıyım?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/01/2015 23:29

(@nihatnar)
Gönderiler: 139
Estimable Member

TTNET tüm adsl paketlerinde AKK var. En üst sınır 2 TB diye biliyorum. 2 TB yoğun internetkafelere bile yetiyor. Sizin ki kaç acaba? 

Çözüm olarak; mevcut AKK miktarınıza göre kullanıcılara bant genişliği sınırlaması getirebilirsiniz. Hız düşerse ay içerisinde toplamdaki download miktarı da düşer. Ne tür cihaz kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sınırlama işlemi TTNET'in verdiği airties tarzı modemlerde bile var. Yarın deneyip bildirebilirim.

Gönderildi : 20/01/2015 04:01

(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sizin yerinizde olsam bu kadar kuralla firewall'umun performansından yemek yerine kota arttırımına giderim veya kotasız olan limitsiz tarifeleri seçerim. Her operatörde limitsiz tarifeler var.

Günümüz şartlarında Kurumsal tarife olarak tek ürün Metro Ethernet yani simetrik fiber hizmetidir.

Teşekkür ederim.

Uzun uğraşlar, çapraz sorgulamalar sonucunda nerede ne var, bilgi kirliliğinden net bir tarife cetveline ulaşabildim çok şükür. Sizlerlede paylaşayım istedim.

TTNET Fiber de AKK olmayan paketler mevcut, internet cafelere tevsiye ediyorlarmış. 

Bizim şuanda geçiş yaptığımız paket 50 Mbps ve AKK 200 GB bizim için yeterli gördük.
Paket ücreti ise ilk yıl 77 TL ikinci yıl 92TL veya 96 TL demişlerdi tam hatırlamıyorum.
Uygun rakamlar söz konusu.
Bilgilerinize.

Not: AKK olmayan paketlerde ise fiyatlar 200TL ile 400TL arasında değişiyor. 

Gönderildi : 20/01/2015 11:55

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba

Firewall kullandığınız için kurum bünyesindeniz diye düşünüyorum; 

Vodafone Kurumsalda; 

16 Mb Limitsiz - 83 TL

50
Mbps'e Kadar - 200 GB AKN - 79 TL

Vodafone Bireysel;

http://www.vodafone.com.tr/Net/TelefonsuzADSL.php