Forum

İnternet kopması

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet kopması

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@AnilOncu)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sistemde 3 adet 8980 modem ve 1 adet tplink 480 t+ bulundurmakta bu modemleri köprü modunda kullanıyorum ve routerdan hepsinin baglantısını yapmaktayım agımda 8 adet zyxel wap3205 ap ve 8 adet tplink 5210g ap bulunmaktadır. Agı bu sekilde tüm cihazları ap modunda calıstırdıgımda sabah trafik çok yogun degil iken sorun cıkarmamaktadır ama akşam çok yogun trafik altında tüm agın interneti kesiliyor ve zxel cihazları ayrı bir switch e tplink cihazlarını ayrı bir switch e baglyorum ve switchleri router üzerindeki bosta olan 2 lan baglantısına takıyorum. sabahları sorun olmuyor ama akşamları yogun trafik altında internet büyük sorunlar yaratıyor. Fakat tplink ap leri devre dısı bıraktıgım zaman agda aksamları büyük trafik altında bile cok az bir süreligine 2 vey 3 kere 4 sn lik bi kopma oluyor tüm gece . nasıl bu sorunu çözecegim hiç bilmiyorum...

Gönderildi : 26/11/2014 21:28

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Sorun yaşandığı anlarda aplerden bir kaçına, modeme ve varsa yönetilebilir switchlere süresiz ping atmaya başlayın. Kesintisiz devam eden yerlerde sorun yok demektir. Kesinti yaşanan yerleri aktarırsanız yorumlayabiliriz.

Gönderildi : 28/11/2014 18:18

Paylaş: