Forum

WAN Load Balancing

Bildirimler
Hepsini Temizle

WAN Load Balancing

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ülkede internet sudan ucuz olduğu için mevcut müşteriler için ttnet kampanyalarına bakıyordum. Sonra hesap/kitap yaptım. Limitsiz tek hat yerine aylık data trafiğini hesaplayıp 2 adet kampanyalı limitli almak daha iyi olur gibi geldi. Yanına da tp-link tl-r470t veya tl-r480t alacaksın, hem modem başı paket trafiğin düşecek. 

Yeni gördüm Tp-Link load Balancing cihazını. Pahalı ama diğer ürünler daha pahalı olduğu için ucuz kalıyor. Hepsiburada üzerinde 2 üründe 1 yorum vardı. İyi demişler.

Kazık fiyata kotalı internet alıyorsun kota doluyor, kotasız zaten fahiş fiyatlarda. Düşüncem konusunda siz ne dersiniz ?

Gönderildi : 27/11/2014 01:00

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Emre Bey Merhaba

r470t+ ürününü daha önce bir yurtta kullanmıştım.Kurulumu gayet basit ve tp-link  bu ürünler için farklı,güzel bir destek vermişti(ben bu kadar iyi olacağnı düşünmemiştim).Şu ana  kadar bir problem yaşamadan çalışıyor. 

Gönderildi : 27/11/2014 03:45

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ülkede internet sudan ucuz olduğu için mevcut müşteriler için ttnet kampanyalarına bakıyordum. Sonra hesap/kitap yaptım. Limitsiz tek hat yerine aylık data trafiğini hesaplayıp 2 adet kampanyalı limitli almak daha iyi olur gibi geldi. Yanına da tp-link tl-r470t veya tl-r480t alacaksın, hem modem başı paket trafiğin düşecek. 

Yeni gördüm Tp-Link load Balancing cihazını. Pahalı ama diğer ürünler daha pahalı olduğu için ucuz kalıyor. Hepsiburada üzerinde 2 üründe 1 yorum vardı. İyi demişler.

Kazık fiyata kotalı internet alıyorsun kota doluyor, kotasız zaten fahiş fiyatlarda. Düşüncem konusunda siz ne dersiniz ?

Hizmet Kalitesi =  Hizmetin başlangıcından sonuna kadar aynı kalitede verilmesi hususuna dayanır, hizmetin aksaması hızının düşmesi hizmetin kalitesini düşürür. Şirketlerde yavaş ama her zaman aynı hızda hat kullanımı daha mantıklıdır, sonuç itibari ile planlama yapılırken eldeki statik verilere göre yapılacaktır ayın başında şu sonunda bu şeklinde işlem insanların kafasını karıştırcaktır.

Gönderildi : 27/11/2014 13:53

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hizmet Kalitesi =  Hizmetin başlangıcından sonuna kadar aynı kalitede verilmesi hususuna dayanır, hizmetin aksaması hızının düşmesi hizmetin kalitesini düşürür. Şirketlerde yavaş ama her zaman aynı hızda hat kullanımı daha mantıklıdır, sonuç itibari ile planlama yapılırken eldeki statik verilere göre yapılacaktır ayın başında şu sonunda bu şeklinde işlem insanların kafasını karıştırcaktır.

Düşük hız/yüksek fiyat adamlar hizmet kalitesini hiç bozmuyor. Mecidiyeköy'den arabayla geçerken TTNET hizmet binasını görünce yanımda kim varsa ayakkabısını istiyorum. Düşün usta, atmak için kendi ayakkabımı bile onlara uygun görmüyor yanımdakinin ayakkabısını istiyorum. 🙂

Gönderildi : 27/11/2014 15:44

Paylaş: