Forum

110 metre CAT6 i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

110 metre CAT6 için switch

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member
Konu başlatıcı

110 metre cat6 kabloya network sağlayacak bir switch/ürün arıyorum.

Bir işletmeye kurulum yaptık, alan 60mx80m kadar. Tam ortaya bir 7U kabin yerleştirdik, ancak en uzak noktalardaki (120 metre cıvarı kablo) bilgisayarlara network sorunlu geliyor. pingler çoğunlukta kayboluyor. Kablo Nexans marka. Switch eski nesil Alcatel.

Nasıl bir switch önerirsiniz ki uzak noktalarda sinyal alalım. 

Gönderildi : 19/07/2014 15:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Kablo test cihazında adam gibi test yapan örnek olarak fluke tarzı bir cihazla ölçüm yaptığınızda kablonuz sağlıklı çalışıyor mu? Kablonuz iyi bir marka ama folyolu iyi bir yalıtım sağlanmış türden mi? Bunlarda sıkıntı yok illa switch deneyeceğim derseniz ben iş yerimde hp 1810 ve 2510 switch kullanıyorum 120 metre gibi metrajlarda sıkıntı yaşamıyorum ama kablom çok iyi.

Ayrıca bu senaryoda iki üç dağıtım noktası kullanıp bunlar birbirine bağlasanız daha iyi olurdu.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/07/2014 20:12

(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Kablo test cihazında adam gibi test yapan örnek olarak fluke tarzı bir cihazla ölçüm yaptığınızda kablonuz sağlıklı çalışıyor mu? Kablonuz iyi bir marka ama folyolu iyi bir yalıtım sağlanmış türden mi? Bunlarda sıkıntı yok illa switch deneyeceğim derseniz ben iş yerimde hp 1810 ve 2510 switch kullanıyorum 120 metre gibi metrajlarda sıkıntı yaşamıyorum ama kablom çok iyi.

Ayrıca bu senaryoda iki üç dağıtım noktası kullanıp bunlar birbirine bağlasanız daha iyi olurdu.

İlginiz ve hızlı yanıt için teşekkürler.

Kablo folyolu değil maalesef. Aslında sorun yaşanan 1 bilgisayar var, bundan dolayı ek dağıtım noktası oluşturmak istemyorum.

Fluke tarzı bir cihaz ile ölçüm yapmadım. Standart/basit testerler sorun göstermiyor. İyi bir switch ile deneyeceğim, sonrasında çare kalmıyor, 

araya dağıtım noktası ve ya kabloyu revize edeceğim.

Teşekkürler 

Gönderildi : 19/07/2014 22:08

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

İlginiz ve hızlı yanıt için teşekkürler.

Kablo folyolu değil maalesef. Aslında sorun yaşanan 1 bilgisayar var, bundan dolayı ek dağıtım noktası oluşturmak istemyorum.

Fluke tarzı bir cihaz ile ölçüm yapmadım. Standart/basit testerler sorun göstermiyor. İyi bir switch ile deneyeceğim, sonrasında çare kalmıyor, 

araya dağıtım noktası ve ya kabloyu revize edeceğim.

Teşekkürler 

Herhangi bir yönetilebilir gigabit switch de port hızını 10/100 yapın çalışacaktır. 

Gönderildi : 20/07/2014 00:56

Paylaş: