Forum

Domain internet yav...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain internet yavaşlığı acil yardım

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
584 Görüntüleme
(@hidayetdemir)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

10 bilgisayarlı domain yapısına sahip network'um var burada internet çok yavaş sayfalar açılmıyor 62 Mb dosyayı 80,150 Kb/sn indiriyor türktelekom ile görüşüyorum hattı kontrol ediyorlar ama hat değerleri normal Zyxel Zywall USG 100 Plus firewall cihazım var modemim bridge modda firewall cihazımın üzerinden DHCP server aktif durumda sonradan farkına vardım server üzerinde DHCP server aktif ikisinin aktif olmasından dolayı internet yavaşlaması olur mu firewall da kısıtlama yok hatta modemi direk PPPOE moda aldım yine aynı bugün türktelekom geldi bina tesisatını kontrol etti sorun görükmüyor bu konuya bir yorum yapabilecek arkadaşlar yardım lütfen .

Gönderildi : 22/04/2014 17:32

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

bütün pcler kapalı iken tek sunucu üzerinden kontrol ettiğinizde yavaşlık devam ediyormu. Belki bir pc networkü sature ediyor olabilir.

Gönderildi : 22/04/2014 18:28

(@AbdullahSimsek)
Gönderiler: 196
Estimable Member

diğer 10 bilgisayarın internet çıkışlarını kesip (switch den ayırmak gibi) sadece kendi bilgisayarınızı bağlayın ve ping sürelerine bir bakınız.

bu tür arızalar modem ile modeme en yakın santral arasındaki hattın sorunlu olmasından kaynaklanabiliyor ve telekomdan servise gelen birimin gözünden kaçabiliyor. 

Gönderildi : 22/04/2014 20:50

(@kaanatalay)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Firewall cihazını ve kullanıcıların bağlı olduğu switch i modemden çıkararak modeme direk bağlı tek bir pc ile denemenizi öneririm. Eğer bir problem gözükmüyorsa firewall ı tekrar takıp o şekilde bir deneyin.( Firewall cihazında hız kısıtlama işlemi gerçekleştirilmiş mi kontrol edin. ) Eğer gene problem gözükmüyorsa switchi aktif hale getirip clientları teker teker sisteme dahil edin ve test edin. Herhangi bir pc ağı zehirliyor olabilir. Pclerinizi güncel bir antivirüs tarafından tarama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Tavsiyem - Eset Smart Security

Gönderildi : 22/04/2014 20:56

(@hidayetdemir)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu olasılıkların hepsini denedim hatta biraz daha ilerisi sadece kendi pc mi  direk modemi PPPOE moda alıp server ve sadece benim pc kaldı yine sonuç aynı 

Gönderildi : 23/04/2014 12:00

(@HakanORCAN)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhabalar,

Modemi direkt kendi bilgisayarınıza bağladığınızda da aynı yavaşlığı görüyorsanız ve servis sağlayıcı bir sorun olduğunu görmüyor ise modemin firmware'ini -eğer yeni versiyonu varsa- güncellemekte fayda var. Gerekirse modemi yeniden yapılandırmak belki bir çözüm olabilir. 

Gönderildi : 23/04/2014 14:21

(@ErdincErcosan)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Hidayet Bey Selamlar,

Network'ünüzde iki DHCP'nin olması doğru bir durum değil, tek DHCP ile çalışıp denediniz mi ?

Gönderildi : 26/04/2014 03:24

Paylaş: