Forum

200 Client icin Wif...

Bildirimler
Hepsini Temizle

200 Client icin Wifi cozumu hk.

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@boracosgun)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar  .

Yaklasik 200 client kapasiteli yatakhane icin uygun fiyatli bir wifi cozumu ariyorum . Ucuz ap lerle kurulumu yapip daha sonra sikinti yasamak istemiyorum .Onerilernizi bekliyorum

Simdiden tesekkurler ayirdiginiz zaman icin . 

Gönderildi : 03/04/2014 12:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Buradaki alan büyüklüğü, duvar ve metal yoğunluk oranı nedir? Biraz bunlardan bahsedebilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/04/2014 17:00

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba arkadaslar  .

Yaklasik 200 client kapasiteli yatakhane icin uygun fiyatli bir wifi cozumu ariyorum . Ucuz ap lerle kurulumu yapip daha sonra sikinti yasamak istemiyorum .Onerilernizi bekliyorum

Rıza Hocama katılıyorum,, Wi-Fi projelerinde özellikle client sayısı fazla ise sadece ürün seçimi değil wi-fi kapsamı alanları için site survey yapılması gerek, çeşitli ölçüm ve değerlendirmeler neticesinde ürün ve teknolojiye karar vermek daha doğru olur die düşünüyorum.

Tavsiyem ürün olarak HP MSM Serisi AP ve Hp AP Wireless Controller kullanarak tek merkezden tüm sistemi yönetebilirsiniz. Daha ekonomik olarak UBNT ürünlerinide düşünebilirsiniz.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 04/04/2014 02:54

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba arkadaslar  .

DrayTek Ap800 ve DrayTek 2860 piyasada bulabileceğiniz en ucuz merkezi yönetim sistemi olan ama en stabil yapı...

Gönderildi : 04/04/2014 12:20

(@boracosgun)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim  .

Sistemin kurulacagi yer yatakhane  2 katli prefabrik yapida . 40 muzunluk 12 metre genslik mevcut. Ic duvarlar katon piyer sanirim sinyal ile ilgili bir sikinti olmuyacaktir. Her kat 20 odali . Katlarda bulunan koridorlara 3 er adet Ap koymayi planliyorum,  bina basina 6 ap 1 controller bu yapi icin uygun olurmu sizce ? Bandwidth sikintisi cekermiyim ?

Gönderildi : 04/04/2014 14:43

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Sistemin kurulacagi yer yatakhane  2 katli prefabrik yapida . 40 muzunluk 12 metre genslik mevcut. Ic duvarlar katon piyer sanirim sinyal ile ilgili bir sikinti olmuyacaktir. Her kat 20 odali . Katlarda bulunan koridorlara 3 er adet Ap koymayi planliyorum,  bina basina 6 ap 1 controller bu yapi icin uygun olurmu sizce ? Bandwidth sikintisi cekermiyim ?

Bora Bey,

Dediğiniz gibi kartonpiyer malzeme sinyal kalitesini çok fazla etkilemeyecektir. Fakat AP'ler üzerine düşen kullanıcı sayısına bağlı olarak conf kurmalısınız. Her kat için 20 oda 2 kat için 40 oda kullanımı olacak sanırım. Burda ayrım yaparken APlerde SSID ve Chanell ayarlarınızı 1-6-11 kuralına göre yaparsanız sorun yaşamazsınız. Kullanacağınız AP'ler eğer giriş seviyesi bir ürün değilde, kurumsal ürün kullanırım diyorsanız, fiziksel yapıyı bilmiyorum fakat her kat için 6 adet AP yeterli olucaktır die düşünüyorum.

Ürün çok önemli adı sanı çok bilinmeyen IT dünyasında fiyat bakımından tercih sebebi olan, bende her teknoloji var diyen ürünlere bulaşmayın başınız çok ağrıyabilir. Kurumsal markaların çalışırlığı saha deneyimleri ile kanıtlanmış ürünleri tercih edin derim. 

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 04/04/2014 21:14

(@mehmetvar)
Gönderiler: 4
New Member

Selamlar,

Eğer kullanıcılar toplu olarak PC lerine ulaşıyorlarsa (high density on busy hour), düşük kapasite ve bandwith sorunu yaşamanız muhtemel. Temel çözümler arasında dikey kapasite arttrımı, kapasiteyi adaletli bir şekilde kullanıcılara paylaştırma ve hiyerarşik data planlaması yapabilecek daha profosyenel cihazlar işinizi görecektir. 

Gönderildi : 19/04/2014 23:05

Paylaş: