Forum

Alan Adı Yönle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Alan Adı Yönlendirilmesi

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
531 Görüntüleme
(@SemihBAYRAKTAR)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

almış olduğum alan adı (.net uzantılı) kendi internetimin dış Ip sine yönlendirdim, Dış Ip'im statiktir. Local ağımın dışından domainimi yazarak giriş yaptığımda sayfa bulunumadı şekilde uyarı geliyor. local ağımda yazdığımda ise modemimin arayüzü geliyor. Kendi bilgisayarıma kurmuş olduğum IIS 8 ile modemin port ayaralrı sorunsuz bir şekilde yapmış durumdayım..  Local ağımın dışında alan adımı yazıp girdiğim zaman IIS te yayın yapan veya modemin arayüzünün gelmemesinin sebebi nedir? 
Yardımcı olursanız çok Teşekkür Ederim...   

Gönderildi : 02/04/2014 00:00

(@CuneytEren)
Gönderiler: 7
Active Member

Ağ dışından adres çubuğuna statik ip'nizi yazdığınız zaman ne geliyor?

1. Yerel ağda adres çubuğuna  localhost ya da 127.0.0.1 IIS'in çalıştığına emin olun.

2.  Alan adını domain name forwarding ile mi yönlendirdiniz yoksa nameserver ayarlarından mı?

Eğer statik ip'nizi dış ağdan yazdığınızda webserverınız çalışıyorsa alan adını yanlış yönlendirdiniz. 

Gönderildi : 02/04/2014 03:42

(@SemihBAYRAKTAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cuneyt bey öncelikle teşekkürler;

Ağ dışında adres çubuğuna statik ip'mi yazdığım zaman sayfa görüntülenemiyor diye boş sayfa geliyor.

Yerel ağda adres çubuğuna localhot yazdığımda veya ipleri yazdığımda IIS çalışıyor sıkıntı olmuyor

Alan adını nameserver ile ayarlandı... 

Gönderildi : 02/04/2014 04:47

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Cuneyt bey öncelikle teşekkürler;

Ağ dışında adres çubuğuna statik ip'mi yazdığım zaman sayfa görüntülenemiyor diye boş sayfa geliyor.

Yerel ağda adres çubuğuna localhot yazdığımda veya ipleri yazdığımda IIS çalışıyor sıkıntı olmuyor

Alan adını nameserver ile ayarlandı... 

nslookup donaimadınız.net 

yazınca sunucunun Ip adresi geliyor mu ? geliyor ise ki sz dış Ip yazdığımda da gelmiyor demişsiniz o zaman IIS üzernde gerekli IP adresi içinmi yapılandırdınız yoksa sadece 127.0.0.1 içinmi.

Gönderildi : 04/04/2014 13:02

(@SemihBAYRAKTAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ertan bey teşekkürler;

evet nslookup komutunu kullanrak ip yi görebiliyorum...

ııs üzerinden gerekli ip adresi içinmi derken benim dış ip'mi mi kast ediyorsunuz...  

Gönderildi : 05/04/2014 02:42

(@ertanerbek)
Famed Member

Ertan bey teşekkürler;

evet nslookup komutunu kullanrak ip yi görebiliyorum...

ııs üzerinden gerekli ip adresi içinmi derken benim dış ip'mi mi kast ediyorsunuz...  

evet gerçi sunucuda direk IP yok değilmi yerel IP adresne natlıyorsunuz o Ip adresini. Eğer nslookup çıktısı doğru ise geriye tek durum domain adresi iis tanıtılmamış olabilir oda default page göstermeye çalışıyordur. Mantıkta akla gelen bir bu.

Birde modemden gerekli natlamaları yaptınız değil mi ?

Gönderildi : 05/04/2014 12:16

(@SemihBAYRAKTAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet modemde gerekli nat ayarlarını yaptım da bugün local ağımın dışından hem ip addresine hemde domaine ping atmaya çalışıyorum ama ping atmıyor... 

Gönderildi : 06/04/2014 02:23

(@ertanerbek)
Famed Member

evet modemde gerekli nat ayarlarını yaptım da bugün local ağımın dışından hem ip addresine hemde domaine ping atmaya çalışıyorum ama ping atmıyor... 

modeminizde WAN bacağında ping izin varmı yada siz ICMP paketlerini sunucunun iç bacağına yönlendirdiniz mi ?

Gönderildi : 07/04/2014 13:44

(@SemihBAYRAKTAR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ertan Bey teşekkür ederim yardımlarınız için;
Sorunumu IIS sunucusunu baştan kurarak çözdüm. Modemden kaynaklı değilmiş...

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 07/04/2014 20:21

Paylaş: