Forum

Windows Server uzer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server uzerinden internet kisitlamasi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@HalilCiNKILINC)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaslar benim soyle ufak olmayan bir problemin var ofisimizde 50`ye yakin bilgisayar var ve bu bilgisayarlari mac adres tanimli olarak internete girmesini istiyorum yani herhangi bir sahis kendi ozel pc sini getirdiginde internete giremeyecek bunu routerla yapabiliyorum ama o da 20 mac adres kadar destekliyor onun icin suan yatmakta olan bir server`im var o server uzerinden mac adres kisitlamak icin ne yapmam gerekir? windows mu linux mu kurmaliyim? hangisi daha elverisli ve cabuk olur? bu arada serverimin markasi HP PROLIANT DL385 G2.

simdiden tesekkur ederim yardimci olacak arkadaslara... 

Gönderildi : 11/09/2013 04:59

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

Modeminizi direk servera bağlayınız. Server üzerinde dhcp ve router rollerini kurunuz. Bu 2 rol sayesinde tüm interneti server üzerinde dağıtabilirsiniz.

2.ci Ethernet kartı ile de şirket içine dağıtırsın.

Burada mac adres kısıtlaması, limitleme gibi her türlü işlemi yapabilirsin.

Extra güvenlik de olsun dersen Microsoft Forefront Threat Management Gateway ürününü kullanabilirsin.

Gönderildi : 11/09/2013 06:47

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

hiç gerek yok bu kadar zahmete..

http://www.hakanuzuner.com/index.php/dhcp-server-uzerinde-mac-adres-tabanli-filitreleme-dhcp-server-mac-address-based-filtering.html

sizing tanıtmadığınız ip adreslerine ip verdirmezsiniz olur biter 😉

Gönderildi : 11/09/2013 12:26

(@HalilCiNKILINC)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

tesekkurler cevaplariniz icin bugun onca isin arasinda windows 2008 r2 yukleyebildim anca dediklerinizi yarin deneyebilecegim tekrardan tesekkur ederim

Gönderildi : 11/09/2013 22:17

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

problem değil 😉 iyi çalışmalar

Gönderildi : 12/09/2013 20:38

Paylaş: