Forum

vdsl2 ye geçti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vdsl2 ye geçtikten sonra problemler

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@MuratKALAK)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, internet cafede vdsl2 ye geçtikten sonra bazı pcler site seçmeye başladı. mesela youtube da 1080p bir videoyu takılmadan izleyebilirken hotmaili hiç açamıyorum, cözümpark a bile zor girdim. habertürk zor acılıyor. online oyunlarda problemler yaşanmaya başladı. hizmeti aldıgım sirket ile görüştüm çözülmedi, modemi değiştirdim aynı, switch değiştirdim çözülmedi. farkı bi pcde ise hotmaili açabiliyorum. network adaptorlerinde mi problem var diye düşünerek farklı network adaptoru kullanan bir pcden hotmail acmaya calıstım yine acılmadı.google ve opendns kullandım yine çözülmedi.bu konuda lütfen yardımcı olabilir misiniz. şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 21/07/2013 01:06

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

kullandığın modem ve switch markalarını yazabilir misiniz.

Gönderildi : 21/07/2013 01:20

(@MuratKALAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilk olarak huawei marka modem kullandım ancak cok problem cıkardı sürekli kopma ve sitelerin cogu acılmıyordu. daha sonra airties 5650 marka model aldım özellikle firmware upgrade ettikten sonra daha düzgün calıstı. switch asus gigax 10/100 kullanıyorum. problem vardır diye tenda gigabit switch denedım yine düzelmedi. ( su an bu cevabı bi kac kez gonderdim ve sayfa görüntülenemiyor hatası alıyorum sürekli)

Gönderildi : 21/07/2013 01:33

(@mertkibar)
Noble Member

vdsl2 düzgün performans almayı düşünüyorsan zyxel vdsl2 modem ve Allied Telesis layer 2 switch kullan üstün bir performans ve network de inanılmaz bir hız alırsın.

senin kullandığın cihazlar çok ileriye dönük ve başarılı değiller. vdsl2 performansını ve hızını sendeki cihazlarla  yakalayamazsın. sana dediğim cihazları alırsan gerçek performansı yakalasın. 

Gönderildi : 21/07/2013 02:22

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

DNS ayarlarınızı değiştirip denediniz mi ?

Gönderildi : 21/07/2013 02:40

(@MuratKALAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

DNS ayarlarınızı değiştirip denediniz mi ?

Evet denedım. 

Gönderildi : 21/07/2013 02:54

(@MuratKALAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

vdsl2 düzgün performans almayı düşünüyorsan zyxel vdsl2 modem ve Allied Telesis layer 2 switch kullan üstün bir performans ve network de inanılmaz bir hız alırsın.

senin kullandığın cihazlar çok ileriye dönük ve başarılı değiller. vdsl2 performansını ve hızını sendeki cihazlarla  yakalayamazsın. sana dediğim cihazları alırsan gerçek performansı yakalasın. 

Adsl kullanırken hiçbir sıkıntımız yoktu tek degisiklik vdsl e geçmemiz oldu 

Gönderildi : 21/07/2013 03:03

(@mertkibar)
Noble Member

Tüm bilgisayarlardaki network kartlarının driverlerını güncelle.

Network kablolarının uçlarını kontrol et, sağlam olmayanları onar.

Networku direk switch üzerinden değil de vlanlara bölerek dağıt.

Switch deki portları grupla. Her gruba farklı bir ip block tanımla.

Vlan ve port gruplama olayı networki rahatlamak için tercih edebilirsin.

Ana makinaya dns server kurup, çıkışları ordan çalıştır.

Switch olarak allied telesis layer2 switch kullanarak dağıtımı yap. biz 48 portlu olanı kullanıyoruz. 48 pcde aynı handa bir uygulamayı kullanıyor, 9 saat takılmadan çalışıyor.

Aynı switchi geçen bir internet cafeyede taktık, network üzerinden oynanan oyunlarda yavaşlama falan oluyordu, üsteki anlattığım şekilde yapılandırdım ve local network ve internette hızlanma oldu.

Bu switch network, modemden gelen uplink hattını trafiklere bölebiliyor. Her port 2mbit çıkış yapsın diye, bu sayede internette yavaşlama kalkıyor.

vdsl2 teknolojisini yüzde 99 oranda kullanmak istiyorsan zyxel vdsl2 modemleri tercih edebilirsin.

Gönderildi : 21/07/2013 04:07

(@Atillailhan)
Gönderiler: 116
Estimable Member

error! missing mesage!

Gönderildi : 21/07/2013 12:59

Paylaş: