Forum

Hastahane Programı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hastahane Programı oracle hatası veriyor..

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sayın Hocalarım ve  Değerli arkadaşlarım  Oruc  ayında  böyle bi sorunda  karşılaştıgım için inan çok üzgunum yardımcı olursanız   sevinirim..

hastahanemızde  16  bilgisayar  1 ibm server   bi tp-link  gigabit 1000 switch var  internet  hizi 8 mhz.. seprasoft  diye bi program  kulanıyoruz. Program  15 20  dakka  çaliştiktan sonra  oracle Hatası verip  program kapanıyor o sırada  ibm server  ping atıyoruz 192.168.1.15  diye    ulaşılamaz hatası  alıyoruz  ve program gitti  zamanda  internet  duşmuyor 16  bilgisayar  kendi aralarında  paylaşım  yapıyor  ve aradan  3 5  dakka  geçiyor sistem  tekrardan geliyor. 

Yapılan İşlemler..

Server  dahil tum bilgisayayar  formatlandı. 

switch degiştirildi.

rj45  başlıklar  degiştirildi.

yazdıklarım degiştirildi. Yapılması  gereken  başka ne olabilir.

Bu arada   İBM Aradım bana bi program gonderdi. Driver update ve  server  update  programı  ethernet  kartı ile ilgili sorun olabileceklerını dusunduler driver  guncellemesi yapın kesın çözulecektir dedi. Bu Aşkam Onuda  deniyecem..

Sizinde  göruşleriniz  benim için degerlidir. Kolay gelsın..  

Gönderildi : 19/07/2013 22:06

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Acaba oracle hata verdiğinde serverdan başka bir cihaza ping atmayı denediniz mi ona bakınız.

oracle hata verdiğinde diger pc  lere ping atabiliyormusunuz? Pcler arasında bağlantıda sorun oluyor mu?

Benim aklıma gelen olası problemler şunlar

1. Sunucu üzerindeki network kartında driver problemi olması. Driver ve firmvare güncellemesi yapınız.Mümkünse harici bir ethernet kartı takarak bağlantı testi yapınız.
  2.  Switch üzerinde 15 ipsini alan başka bir cihaz olması, 
  3. Milyonda bir ihtimalde olsa aynı mac adresli iki cihaz olması(Mac adresler üreticiler tarafından ayarlanırken bölgeler, kıtalar için ayrı ayrı üretilir ve atanır.Türkiye için üretilen bir cihazın mac adresi örneğin japonya için üretilen bir cihazda kullanılabilir.)
  4. Switch in bulunduğu yerde yüksek sıcaklık yada manyetik alan yoğunluğunun fazla olması.
  5. Serverdan switc e gelen ethernet kablosunda sorun olması. mümkünse kabloyu değiştirerek test edin.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. inşallah sorununuz çözülür

Gönderildi : 20/07/2013 13:22

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam Hocam  Aklınıza  gelen   bu sorunlar denendi  ama  çözum bulunmadı.. 

Sunucu üzerindeki network kartında driver problemi olması. Driver ve firmvare güncellemesi yapınız.Mümkünse harici bir ethernet kartı takarak bağlantı testi yapınız 

1. olan çözumu dun akşam  uyguladım  şuana kadar  sorun vermedi.  İBM'in bana  gonderdigi  bi  programla  guncelleme yaptım  sorunda  sorun gorulmemektedir.  fakat  yogunluk oldugunu sırada   sorun veriyor  onuda  pazartesi  salı gunu anlarız.. Bakalım Hayırlısı..  

Gönderildi : 20/07/2013 22:15

Paylaş: