Forum

GHSDSL MI ADSL MI

Bildirimler
Hepsini Temizle

GHSDSL MI ADSL MI

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@fatihakboru)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba umarım doğru yere açmışımdır konuyu...

internet cafemde 8 megabit adsl kullanıyorum upload malum 1 megabit.. sanırım 8000/1024 gibi bir hesabı vardı ama tam bilemiyorum şu an

8 megabit adsl yerine ghsdls kullansam linkte

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/KurumsalUrun/KOBI/Data-ve-Genis-Bant-Hizmetleri/Noktadan-Noktaya-Erisim-Hizmetleri/G-SHDSL/tarife

ücretleri yazıyor ve nerdeyse 2 megabit olan yani alınabilecek en yüksek hız şu an ödediğimin 3 katı upload miktarının yükselmesi 35 makineli bir

kafede bir şey değiştirmi bazı telekom çalışanları ama onlarda tam vakıf değilller gerçek anlamda 2 megabit olduğunu senin kullanmakta olduğun

adsl aslında teoride 8 megabit olsada gerçek manada 1 megabite denk geliyor vsr anlamında bir yaklaşım sergiliyorlar kısaca adı üstünde

8 megabit 2 megabit bana çok mantıklı gelmedi bir sorayım dedim.. yanii  özetle 100 megabyte bir dosya hangisinde daha hızlı iner bant genişliği

anlamında hangisi daha gerçekçi yada verimlidir lag sorunlarını ping sorunlarını simetrik internet çözermi bulunduğum bölge telekoma çok yakın

olmasına karşın henüz fiber yok cevap veren herkese saygılar....

Gönderildi : 01/02/2013 22:54

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

arkadaşlar merhaba umarım doğru yere açmışımdır konuyu...

internet cafemde 8 megabit adsl kullanıyorum upload malum 1 megabit.. sanırım 8000/1024 gibi bir hesabı vardı ama tam bilemiyorum şu an

8 megabit adsl yerine ghsdls kullansam linkte

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/KurumsalUrun/KOBI/Data-ve-Genis-Bant-Hizmetleri/Noktadan-Noktaya-Erisim-Hizmetleri/G-SHDSL/tarife

ücretleri yazıyor ve nerdeyse 2 megabit olan yani alınabilecek en yüksek hız şu an ödediğimin 3 katı upload miktarının yükselmesi 35 makineli bir

kafede bir şey değiştirmi bazı telekom çalışanları ama onlarda tam vakıf değilller gerçek anlamda 2 megabit olduğunu senin kullanmakta olduğun

adsl aslında teoride 8 megabit olsada gerçek manada 1 megabite denk geliyor vsr anlamında bir yaklaşım sergiliyorlar kısaca adı üstünde

8 megabit 2 megabit bana çok mantıklı gelmedi bir sorayım dedim.. yanii  özetle 100 megabyte bir dosya hangisinde daha hızlı iner bant genişliği

anlamında hangisi daha gerçekçi yada verimlidir lag sorunlarını ping sorunlarını simetrik internet çözermi bulunduğum bölge telekoma çok yakın

olmasına karşın henüz fiber yok cevap veren herkese saygılar....

Bu durum bir kilo pamuk mu ağırdır yoksa bir kilo demirmiye dönmüş. Sonuçta KG heryerde KG dır hangi maddanin tartıldığının bir önemi olmaz. Bu düyadaki tüm ölçüm değerleri için aynıdır hala ülkemizde bunu bilmeyen tonla insan olsa da.

GHDSL bağlantı upload ve sabit hat hızına sahip olmak iseyen kullanıcılar içindir, yani sizin için değil bir mail sunucu web sunucu barındırsanız ve servis kalitesini her zaman aynı tutmak isteseniz  GHDSL makul olurdu. Ama kafeler için ADSL daha mantıklı. Bağlantı türleri arasında oynayan tek şey letancy süresi olarak geçen erişim süre farkıdır ki buda kablolular da pek değişmez.

8 Mbit ADSL hattı ile 100 MB bir dosyayı hem 5 megbitlik metrodan hemde 2 Mbit lik GHDSL den daha hızlı indirirsiniz. 

Gönderildi : 01/02/2013 23:26

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

1 Adsl daha alın ve 2 adsl'i bir adsl hattıymış gibi kullanın.

Örnek yazı: http://www.cozumpark.com/forums/thread/309332.aspx

İyi çalışmalar.  

Gönderildi : 01/02/2013 23:32

(@fatihakboru)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler

Gönderildi : 02/02/2013 01:30

(@fatihakboru)
Eminent Member