Forum

Ağa Bağlanamayan Ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağa Bağlanamayan Makineler

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, şirkemizde üzerinde dosya paylaştığımız bir bilgisayarımız var (Windows 7), bütün bilgisayarlar bu makineye erişebilirken 2 tanesi bu makineye erişemiyor, "\\192.168.2.111 erişilemez, bu kaynağa erişme izniniz olmayabilir,..." uyarısı çıkıyor, gözlemlerim şunlar :

> 2 Makinede XP
> Şirketteki tüm makineler aynı workgroup'da
> 2 Makinede de Firewall'lar kapalı
> Bu 2 makinedeki paylaşımlara tüm makineler erişebiliyor ve bu makinelere Ping atılabiliyor.
> Windows 7 üzerinde paylaşılan dosyanın sharing ve Security izinleri "everyone" için max. "modify" tanımlı.
> 2 makine üzerinden IP'den de İsimden de paylaşıma erişemiyorum.

Bilgi ve görüşlerinizle yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 17/05/2012 17:09

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Kablosuz mu bağlanıyorlar ?

Gönderildi : 17/05/2012 17:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0

guest oturumu kapalı ise bu iki makina  guest oturum açmaya çlışıyor.

bu iki makinanaın kullanıcı adı aynı şifresi farklı vs

guest içinde yetkiyi deneyin. 

Gönderildi : 17/05/2012 17:34

(@erdalsertkaya)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Bağlanamayan makinalar galiba xp. Bu makinadaki kullanıcı hesaplarına gir. Kullanılan kullanıcıyı seç. Sol tarafta ağ parolalarını yönet yazıyor. Bu arada bağlanmak istediğin makina(win7 galiba) üzerine tanımlı bir parola varsa bunu sil. Sonra makinayı restart et. Açılınca bağlanmayı yeniden deneyebilirsin.

Gönderildi : 17/05/2012 17:42

(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, bu sabah işe geldiğimde sorunun kendiliğinden çözülmüş olduğunu gördüm, üstelik hiçbir ayar da yapmadım, sorunun sebebini anlamadım ancak değerli görüş ve önerileriniz için sizlere teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/05/2012 14:22

(@OrhanYilmaz)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Anladığım kadarıyla eş zamanlı kullanıcı limitine takılıyorsunuz. Windows 7'de sınırın 20 olduğunu hatırlıyorum.

Gönderildi : 31/05/2012 19:54

Paylaş: