Network Güvenl...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Güvenliği  

  RSS
 Anonim

Merhaba arkadaşlar.

Ağımda 30 dan fazla access point ve bir o kadar uzak lokasyonlarda switchlerim var. ben özellikle kablosuz ağlarda güvenliği yükseltmek istiyorum. Bana bir program ya da bir cşihaz önerin ki;

ağa giren yabancı bir kişiyi tesbit edip bloklasın. benim iznim olmadan hiç bir şey yapamasın. logunu tutsun. eğer yapabiliyorsa dışardan biri geldiğinde bilgisayarını incelesin ati vurus progrmı var mı güncel mi vs.. bunları sağlarsa içeriye girebilsin....

 varmıdır böyle bir program- cihaz. Bir ara bir seminerde dinlemiştim ama hatırlayamıyorum. Microsofttun böyle bir yazılımı vardı sanırım??? 

Alıntı
Gönderildi : 02/11/2011 12:45
 Anonim

Cevabınız için teşekkür ediyorum. Mesajınızı bekliyorum. Az önce kontrol ettim ulaşmamıştı yolladıysanız bir sorun olmuş olabilir. active directory yapımız var. hatta radius serverımızda var.. ne üretebileceğimizi bilmiyorum ama malesef. yardımlarınızı bekliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2011 17:33
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Radius server ile belli rule oluşturarak şirket dışındaki kişilerin AP üzerinden internete girmemesini sağlayabilirsiniz. Fikir açısından  http://www.cozumpark.com/blogs/sa_server/archive/2008/03/30/_3101_sa-serverimizi-rad_3101_us-client-olarak-yap-land-rmak.aspx  inceleyebilirsiniz.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/11/2011 01:20
Paylaş: