Forum

Airties Acces Point...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Airties Acces Point Ve Zte Marka Wireless Modem..

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
545 Görüntüleme
(@gokhansen)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Elimde bir tane Zte Marka Wireless modem var.İnternetimi yaklaşık 30-40
mt uzağımdaki arkadaşımla paylaşmak istiyorum.Arkadaşım laptopla nete
bağlanmaya çalıştığı zaman kendi evlerinin hemen önünde tek sinyal ile
bağlanabiliyor.Ama evin içine girdiğinde bağlantı komple kopuyor.

Ben bunun için access point düşündüm.Ama bir kaç sorum olucak

1-Ap yi arkadaşımın evine daha yakın bir yere koyup Adsl modemimi A.P'ye mesh teknolojisi ile tanıtabilir miyim...
2-Bu işlemi AP'ye kablo bağlamadan yapabilir miyim.
3-Bunun için AP'nin ve modemimin markası aynı olması şart mı.

Yukarı da anlattığım yöntem olur derseniz Access Pointi alıcam.Daha almadım.

4-Access point alırken 150 mbps mi yoksa 300 mbps mi almam gerekiyor.(ikisi arasındaki fark nedir...)

Gönderildi : 02/11/2011 00:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Arkadaşınızınız wi-fi adapteri n standartında değil ise siz 150 veya 300 mb wi-fi alsanızda bir şeye yaramayacak. Mümkün ise eğer en sağlıklı en hızlı bağlantı için kablo kullanın illa kablosz yapacağım derseniz eğer farklı cihazlar önerilebilir ama buda biraz bütçe ayırmanızı gerektirebilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/11/2011 00:57

(@gokhansen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Arkadaşınızınız wi-fi adapteri n standartında değil ise siz 150 veya 300 mb wi-fi alsanızda bir şeye yaramayacak. Mümkün ise eğer en sağlıklı en hızlı bağlantı için kablo kullanın illa kablosz yapacağım derseniz eğer farklı cihazlar önerilebilir ama buda biraz bütçe ayırmanızı gerektirebilir.

Arkadaşım laptop tan bağlanıcak işte o da standart 54mbps...Sanırın "n" standardında değil...Aradaki mesafe çok kablo kullanmak istemiyorum.Arkdaşım airtiesin bi usb wlan adaptoru var  wus300.bunu alsa sorun çözülür mü acaba...

Gönderildi : 02/11/2011 01:01

(@www-rizasahan-com)
_

Denemekte yarar var ama wifi sinyalleri ortam şartları , metal yoğunluğu gibi değişkenlere göre sinyal seviyesinde farklılıklar sergiliyor. O halde deneyin. Dediğim gibi çok iyi cihazlarda var ama iyi para onlarda.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/11/2011 11:48

(@gokhansen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Anladım.Acces Point benim zte marka modemi mi görür mü acaba.Eğer görürse wus300 e gerek kalmıcak sanırım...

Gönderildi : 02/11/2011 13:33

(@www-rizasahan-com)
_

Dediğim gibi kablosuz bağlantıda ortam şartları etken olduğu için denemekte yarar var.
Saygılarımla.

Gönderildi : 02/11/2011 21:08

Paylaş: