Forum

network uzerinden t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

network uzerinden toplu yükleme yapmak

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@erdem_ustun)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba;
 aslında hangi konu ile ilgili tam bilemediğim için buraya yazıyorum.

Yapılmak istenen şu network üzerinden belirli bir ip bloguna yazılım yuklemek örnek 10.10.99.1-10.10.99.245 arasındaki domaine katılmış olan pc lere merkezi bir yerden oraya gitmeden  formatlayıp işletim sistemi yuklemek veya düzgun çalışan iletim sistemleri var örneğin ofis yazılımı yuklemek.

windows server larda windows deployment services ile buna benzer şeyler yapılabiliyor ancak orada makine başında olmamız gerekiyor (F12) veya acronisle oluyor ordada clientlardan cd işle boot etmek gerekiyor.

windows deployment services in yaptıgı gibi ancak fizksel olarak orada olmadan nasıl yapılabilir ve hangi ürünle(varsa) yapılabilir tabi sadece windows değil linux ve türevleri içinde dahil.

Buradaki amaç çok şubeli ve fiziksel olarak ayrı lokasyonlarda bulunan serverları,pcleri workstationların formatlama,yukleme ,yazılımlarını yukleme,güncellem ve yonetme amacıdır.windows update için wsus kullanıyoruz hali hazırda ve hepsi domain yapısı içinde oluşmuş durumda,pek tabiki bunları tek arayuzde yonetebilme.

bunları yapan bir yazılım var mı? bunun literatürde bir adı var mı? ücretsiz olursa test amaçlı denemek için mutlu olurum teşekür ederim.

Gönderildi : 26/02/2011 17:07

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

SCCM OSD ZTI (Zero touch installation) özelliğini kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 27/02/2011 00:13

(@erdem_ustun)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekür ederim

Gönderildi : 27/02/2011 16:29

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

R/E.Kolay gelsin.

Gönderildi : 28/02/2011 01:20