Forum

Smart monitör ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Smart monitör kullanımı

16 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@DoganKIRDEMiR)
Gönderiler: 315
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba..

Vigor 3300v ile  smart monitör kullanarak web takıbı yapmak ıstıyorum

Bıldıgım kadarıyla server uzerınde calısması tavsıye edılmıyor server uzerınde wmware uzerınde  2003 server kursam bunun ıcıne bu programı kursam bır sorun yaratırmı 

ayrıca bu 2003 server ı domaın ortamına katmam gerekırmı...

Gönderildi : 02/02/2011 23:42

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Program WindowsXP, Windows Server 2003 üzerinde çalışması için tasarlanmıştır. Server 2008 bir çok netflow datasını kesiyor ve firewall sistemini kapatsanız daği kesmeye devam etmekte. O nedenle kuracağınız sistem  WindowsXP, Windows Server 2003 üzerinde olmalı. Domain makinası üzerine kurmakta bir sakınca yok, almazsanızda çalışmasını kısıtlayacak bir durum yok.

Gönderildi : 03/02/2011 15:55

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ertan bey yardım larınız için teşşekkur ederim.

2008 r2 kulllanmaktayım.

Wmware kurulu 2003 std. server kurdum. Bunun üzerinde domain ortamına alıp smart monitör kurdum ve suan sorunsuz bir sekilde çalışmakta.

Gönderildi : 03/02/2011 17:53

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ertan bey smart monitör üzerinden kısıtlama yapabılır mı.

Gönderildi : 03/02/2011 17:55

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Ertan Smart Monitör'ün en son sürümünü 2008 R2 üerinde hiç sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum ben. Şuana kadar bir sıkıntı çıkmadı.

Doğan bey kısıtlamadan kastınız tam olarak nedir? Belli IP ler için loglama yapılmaması ise evet bunu yapabilirsiniz. Yalnız bir web content gibi bir isteğiniz var ise bunu Smart Monitörden yapamazsınız. Smart monitör sadece monitörlemek için kullanılıyor.

Gönderildi : 03/02/2011 19:17

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hüseyin bey kısıtlama olayını sormustum. Yardım lar ıcın sağol un.

Gönderildi : 03/02/2011 19:26

(@ertanerbek)
Famed Member

Ertan Smart Monitör'ün en son sürümünü 2008 R2 üerinde hiç sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum ben. Şuana kadar bir sıkıntı çıkmadı.

Doğan bey kısıtlamadan kastınız tam olarak nedir? Belli IP ler için loglama yapılmaması ise evet bunu yapabilirsiniz. Yalnız bir web content gibi bir isteğiniz var ise bunu Smart Monitörden yapamazsınız. Smart monitör sadece monitörlemek için kullanılıyor.

Hüseyin Merhaba,

Çalıştığını bende biliyorum ama sorun çıkartıyor sonradan. Bu tür sistemlerin durmadan çalışması lazım olduğu için en güzeli çalıştığı sistemi söylemek.

Gönderildi : 03/02/2011 20:44

(@ertanerbek)
Famed Member

Hüseyin Merhaba,

Çalıştığını bende biliyorum ama sorun çıkartıyor sonradan. Bu tür sistemlerin durmadan çalışması lazım olduğu için en güzeli çalıştığı sistemi söylemek. Ama uyarın için teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/02/2011 20:47

(@ertanerbek)
Famed Member

Bu ne tür bir kısıtlama ?

Gönderildi : 03/02/2011 21:12

(@ertanerbek)
Famed Member

Bu ne tür bir kısıtlama ?

Gönderildi : 03/02/2011 21:12

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bildiniz üzere vigor 3300v üzerinde url tarzında filtreleme mevcut bunu smart monitör üzerinde yonlendirme şansım olabilirmi,

Ayrıca url filtreleme 8 tane izin vermekte bunun çoğaltma imkanı varmı acaba.

Gönderildi : 03/02/2011 21:17

(@ertanerbek)
Famed Member

Bildiniz üzere vigor 3300v üzerinde url tarzında filtreleme mevcut bunu smart monitör üzerinde yonlendirme şansım olabilirmi,

Ayrıca url filtreleme 8 tane izin vermekte bunun çoğaltma imkanı varmı acaba.

Malesef Smart Monitor programı loglama yapmak için tasarlanmış bir sistem. Cihazın kendisi bu işi sizinde söylediğiniz gibi yapabiliyor. IP aralığı olarak tanımlama yapabilirsiniz.

Gönderildi : 03/02/2011 21:20

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cihaz üzerinde 8 tane den fazla engelleme şansım olabilir mi ?

Gönderildi : 03/02/2011 21:24

(@ertanerbek)
Famed Member

Aslında düzeltme yaptım ama tekrar yazıyım. 8 adet olan kısım IP aralığıdır isterseniz IP aralığı olarak çok IP tanımlıyabılırsınız.

Gönderildi : 03/02/2011 21:25

(@ertanerbek)
Famed Member

Aslında düzeltme yaptım ama tekrar yazıyım. 8 adet olan kısım IP aralığıdır isterseniz IP aralığı olarak çok IP tanımlıyabılırsınız.

Gönderildi : 03/02/2011 21:25

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yardımlar için teşşekürler.

Gönderildi : 03/02/2011 21:29

Paylaş: